Teodoro Zapata jest hiszpańskim kolegą z drużyny Benjamina Tisona, ale niewielu naprawdę go zna. Padel Magazine udał się na spotkanie z nim w Egipcie podczas FIP Gwiazda O Zachodni Kair.

Ben ma wiele do zrobienia

Padel Magazine : We Francji ludzie wiedzą, kim jesteś, ponieważ widzą twoje imię obok Bena Tisona, ale niewielu naprawdę cię zna. Czy możesz nam opowiedzieć, jaka jest twoja historia?

Teo Zapata:„Dziękuję za przyjęcie mnie. Pochodzę z Mérida i mam 26 lat. zacząłem grać padel w wieku 6 lat, a zawodowo w wieku 22 lat. Teraz całkowicie poświęcam się padel. Jestem bardzo zadowolony z Bena i na początku sezonu jesteśmy pełni motywacji.

Padel Magazine : W końcu jesteś osobą, która najlepiej zna grę w Tison. Jakie aspekty gry poprawił w ciągu ostatnich dwóch lat?

Teo Zapata: „Ben ma wiele do zrobienia, ponieważ nie grał długo. padel. Jego największą zaletą jest ciągłe pragnienie uczenia się. Teraz znacznie lepiej rozumie grę.Zawsze miał doskonałe strzały, ale to dzięki zrozumieniu gry jego poziom wzrósł. Teraz może grać szybko i wolniej. Technicznie też bardzo się poprawił”.

Prawdziwym problemem jest widoczność

Padel Magazine : W zeszłym roku to właśnie w Vigo udało Ci się dostać do stołu finałowego. W tym roku robisz to od pierwszego turnieju w Miami. Czy myślisz, że są szanse na zrobienie kilku obrazów w tym sezonie?

Teo Zapata: „Obecnie poziom jest bardzo wyrównany. Trenujemy do malowania wielu obrazów, ale tor jest bardzo konkurencyjny i możliwe, że nam się nie uda. Dobrze się szkolimy, aby robić znacznie więcej”.

Padel Magazine : Wczoraj przeprowadziliśmy wywiad z Benem, który powiedział nam, że hiszpańskim graczom na twoim poziomie bardzo trudno jest transmitować na żywo. Jak analizujesz mecze, jeśli nie są one sfilmowane?

Teo Zapata:„Dużo analizujemy trening, filmując go. Poza analizowaniem meczów prawdziwym problemem jest widoczność. Bardzo trudno jest mieć sponsora, jeśli mecze nie są filmowane. Mamy nadzieję na większą widoczność. Ten rodzaj wywiadu, zdjęcia, które robisz, twoje strumienie na Youtube, wszystko to mi pomaga i za to dziękuję. Mam nadzieję, że media takie jak wy będą mogły uczestniczyć w większej liczbie turniejów i prowadzić coraz więcej transmisji strumieniowych, abyśmy mogli być trochę bardziej znani.

Negocjuj z rodziną

Padel Magazine : Wchodzimy w nową erę z turniejami Premier Padel. Jakie masz opcje z Benem na pierwszy turniej w Doha?

Teo Zapata: „The padel wydaje się znacząco rosnąć. Nie wiemy jeszcze, jak to będzie transmitowane, ale mamy nadzieję, że wszystkie mecze będą. Postaramy się tam osiągnąć świetny wynik. Chcemy nadal wspinać się w rankingach indywidualnie, ale zwłaszcza jako para z Benem”.

Padel Magazine : Między WPT, FIP Tour, turniejami Premier Padel, to będzie bardzo wymagający sezon. Jak przygotowujesz się fizycznie, a zwłaszcza psychicznie?

Teo Zapata: „Na poziomie fizycznym świetnie się bawiłem przed sezonem z moim trenerem fizycznym. Oprócz siły zajęliśmy się zapobieganiem kontuzjom. Pomiędzy turniejami wykonujemy głównie trening fizyczny przed kolejnym turniejem. Mentalnie trzeba negocjować z rodziną i przyjaciółmi, bo w tym roku nie będę miał dużo czasu. Będę musiał poświęcić to swojej pracy. Dla mnie to łatwe, bo jestem młody i bardzo chcę się bawić i odbyć te wszystkie podróże. Ale słyszę też, że jesteśmy w marcu i że we wrześniu przemówienie może być inne.

Kompletny gracz

Padel Magazine : Porozmawiajmy o twojej grze. Masz wiele różnych ujęć. Nad jakimi aspektami pracujesz w tej chwili, aby udoskonalić swoją grę?

Teo Zapata: „Jestem bardzo kompletnym graczem, który nie wyróżnia się w żadnym aspekcie, ale bez żadnego prawdziwego słabego punktu. Dużo pracujemy nad przejściami w ataku, ponieważ chcę być szybszy w tych fazach. Pracuję też nad siatkówką, bo nie jestem wystarczająco agresywny jak na lewego gracza. Muszę robić postępy we wszystkim, ponieważ mam dynamikę postępu.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !