Podstawy padel częściowo zadaszony lub częściowo kryty rozkwitać w całej Francji. Choć przez pewien czas wydawały się cudownym lekarstwem na złą pogodę, kluby i zawodnicy wracają do tych dowodów. Teren częściowo zadaszony, właściwe rozwiązanie? Spróbujmy zobaczyć to wyraźniej.

Czy dziedziniec chroni przed deszczem?

Celem numer jeden dla wszystkich promotorów projektów jest ochrona ich ziemi przed: padel deszcz, dzięki czemu gracze mogą grać przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

Marchewka poddaje się urokom tych struktur: cena w ogóle. Rzeczywiście, cena jest często o wiele bardziej atrakcyjna niż budowa budynku, który spełnia restrykcyjne przepisy i nieoficjalne standardy „user/player experience”: dobry wzrost i trochę miejsca do wyjścia podczas turniejów.

Znacznie bardziej ekonomiczne, częściowo zakryte gąsienice uznano za cudowną alternatywę.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest to takie proste.

W rzeczywistości właściciele ziem… padel z kocami czasami żałują później swojej inwestycji. Dlaczego ? 

Padel Teich

Dwa słabe punkty

Ogólnie rzecz biorąc, ziemie padel częściowo zakryte mają dwa słabe punkty:

  • Problem widoczności na ziemi, część w cieniu, a część w słońcu. To przyćmione światło często przeszkadza graczom, którzy mogą mieć trudności z widzeniem piłki.
  • Względna skuteczność w obliczu deszczu: w rzeczywistości deszcz nie pada prosto. Im więcej wiatru, tym więcej deszczu pada na bok. Wniosek: grunt jest nieprzejezdny, ponieważ jest częściowo mokry.

Pamiętajmy jednak, że wśród naszych hiszpańskich odpowiedników coraz częściej występuje ziemia z „tylko” dachem, która ma przeciwdziałać słońcu, a nie deszczowi.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory kocyki budownicze et dostawcy w sądzie zajęły się problemem. Dlatego widzimy nowe oferty bardziej zgodne z oczekiwaniami klubów i zawodników rozwijających się we Francji.

Zamykane konstrukcje pół-wewnątrz

Z pewnością znaleźliśmy produkt, którego tak bardzo szukałeś: koc pół-wewnętrzny, który może być również używany wewnątrz. Mówiąc tak, może to być mylące. Zrozumiesz jednak, że te nowe produkty mogą zrewolucjonizować rozwój padel wnętrz.

Jest prawie pod dachem! Ale tak nie jest. Rzeczywiście są to lekkie konstrukcje, które przyjmują fundamenty konstrukcji częściowo zakrytych, ale z możliwością częściowego lub całkowitego zamknięcia konstrukcji w celu odizolowania jej od deszczu i wiatru.

SMC2, ACS Production i Lauralu oferują ciekawe rozwiązania.

SMC2 wyjaśnij nam:

"Polecamy nasze rozwiązanie padel przeszklenie wewnętrzne, unikalne we Francji, zapewniające optymalny komfort gry. Gracze są osłonięci tekstylną membraną i cieszą się komfortem gry jak na świeżym powietrzu, bez wad takiego treningu. Przeszklone palisady, elementy zabawowe, służą również jako okładzina budynku, zapewniając prawdziwe połączenie zabawy i budowania. Pozwala to na optymalizację materiałów i wygodę dla sportowca, który gra z widocznością na otoczenie (i odwrotnie, ludzie na zewnątrz widzą sportowców, jest to idealne włączenie padel w swoim środowisku).

Te przeszklone palisady są przedłużone w górnej części o tekstylne fasady, które chronią graczy przed odblaskami, złymi warunkami pogodowymi i promieniami UV, gwarantując jednocześnie doskonałe naturalne światło (jak membrana na dachu).

 Można jednak zdecydować się na zadaszony plac zabaw (jak w St Rémy, dla Grand Chalon), ze względów budżetowych i jeśli lokalizacja na to pozwala, w zależności od warunków pogodowych. W takim przypadku należy zachować szczególną ostrożność przy projektowaniu budynku. Wiedza i inżynieria SMC2, która towarzyszy swoim klientom od pomysłu do realizacji, pozwala zaprojektować dziedziniec, pod którym nie pada deszcz, nawet przy silnym bocznym wietrze. W tym celu zwisy dachu są odpowiednio obliczane ”.

Pokrycie obszaru pół-krytego: dobry pomysł

To nie Jérémy Scatena z Technopadel kto powie coś przeciwnego. Jest jednym z tych, którzy naciskają na rozwiązanie „Bardziej pokryte osłonami pół-krytymi”. Słowa, które mogą wydawać się dziwne. Ale kim nie są w rzeczywistości.

Jeśli zacząłeś od konstrukcji pół-wewnętrznych i stanowią one dla Ciebie problem, udaj się do ekspertów, którzy mogą wskazać Ci kilka niezbyt drogich rozwiązań, takich jak wiatrówka/rozciągliwa tkanina. Hiszpanie są specjalistami w tym sposobie postępowania. Klub Pyramides również położył płótno, aby zmniejszyć uciążliwość związaną ze światłem na ziemi. Nie jest idealny, ale może być alternatywą.

Dlatego, jeśli jesteś na początku projektu, zwróć szczególną uwagę na przygodę padel częściowo zadaszony!

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.