Dunlop oferuje nam rakietę dość podobną do słynnej rakiety Patty Llagano (jednego z najlepszych graczy na świecie padel) Dunlop Heaven, ale nieco łagodniejszy, stąd jego nazwa: Heaven Extreme Soft 

Jest to dość jednolita rakieta pod względem równowagi i wagi. Pomimo mniejszej wagi niż klasyczne Niebo, jest jednak nerwowy na nadgarstku. Jego kształt pomaga. Rakieta ma kształt „lagrima” (we łzach) i dlatego ma raczej ofensywny program, ale kompensuje ją niewielka waga i elastyczne materiały (na gumę).

Dla wszystkich poziomów

Jeśli ta rakieta jest przeznaczona głównie dla dobrych graczy padelśredniozaawansowani gracze bardzo docenią tę rakietę, która jest bardziej wyrozumiała niż jej starsza siostra. Mimo swojej wagi na czele pozostaje dobrze wyważony. Zaleca się graczom padel z małej wersji do zabawy tą rakietą, a nie klasycznym Heaven. Jest to ubezpieczenie wolne od ryzyka.

Charakterystyka

Dunlop Heaven Extreme Soft wykorzystuje wszystkie najlepsze technologie marki, w tym:

System POWER CHANNEL podkreśla sztywność rakiety. Bezpośrednia konsekwencja: jest to rakieta, która odpowie na najmniejsze z twoich skarg. Wydaje się, że ma wadę swoich właściwości, ponieważ w dłoni ta rakieta, którą czujemy, pozostaje tolerancyjna, ale mniej niż inne lżejsze rakiety, a zwłaszcza bardziej miękka / bardziej elastyczna niż Niebo.

Technologia TRI-BAR, umieszczona w środku rakiety między sitem a uchwytem, ​​wydaje się zapewniać większy komfort.

Jego system VIBRO PROD jest naprawdę interesującą i wydajną technologią. W każdym razie znacznie więcej niż inni. 5 kapsułek lub kawałków gumy jest zintegrowanych z rakietą na poziomie profilu sitowego. Ocena: Rakieta zyskuje na elastyczności i pochłania znaczną część uderzeń piłek.

Jego waga to 350-365 gr.

Co mówią gracze?

Rakieta została przetestowana przez wielu graczy.

Raymond Reculard / Poziom średniozaawansowany
Dobra równowaga. Ale dla mnie trochę za lekki.

Julie Soizeau / Poziom dla początkujących - średniozaawansowany
Jest to rakieta, która idealnie pasuje do mojego profilu i gry. Lekka rakieta wydaje mi się idealnym narzędziem do grania lekką rakietą, ale która zachowuje określony ton.

Valérie hadjadj / Poziom dla początkujących - średniozaawansowany
Brak ciosu, nawet jeśli zaskakuje niemal idealną równowagą.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.