Thierry Omeyer: „Bycie bramkarzem piłki ręcznej pomaga padel ! "

Obecny na Roland GarrosO swojej nowej pasji opowiada Thierry Omeyer, były bramkarz francuskiej drużyny piłki ręcznej: padel.

„Szwy są bardzo długie”

„Istnieje wiele podobieństw do tego, co robiłem, kiedy byłem bramkarzem piłki ręcznej, zwłaszcza refleks z woleja. Dobrze się bawiłem, nawet jeśli muszę trochę popracować nad swoją kondycją fizyczną. Punkty są bardzo długie, poziom był dobry, granie z najlepszymi graczami było przyjemnością padel Francuski !"

"Zawsze grałem w tenisa latem, aby zachować dobrą kondycję fizyczną, gdy była przerwa w piłce ręcznej, a odkąd przestałem, odkryłem padel gdzie dobrze się bawię. Pozwala mi pracować nad kondycją, zachować refleks i dobrze się bawić z przyjaciółmi!”

„Luka Karabatic ma potencjał!”

„Jest wielu byłych piłkarzy ręcznych, którzy podjęli padel : Jérôme Fernandez, Valentin Porte… To sport, który pozwala również pracować nad wsparciem, które może być bardzo przydatne w piłce ręcznej.

Kiedy przestanie grać w piłkę ręczną, myślę, że Luka Karabatic, który ma za sobą świetną karierę w tenisie, będzie miał spory potencjał. Grałem z nim raz, ma dobrą rękę, myślę, że będzie mu dosyć łatwo się do niej dostać. Gra latem i myślę, że będzie bardzo dobrym graczem!”

Publié par
Xan Tafernaberry