Skomplikowany weekend padla dla graczy, klubów i urzędników FFT po 'Sodwołanie spotkania najlepszych francuskich graczy i P2000 w klubie Mas w Perpignan.

Thierry Pham, odpowiedzialny za padel wysokiego poziomu, odpowiedzialny również za organizację gromadzenia zawodników, wraca do tego niefortunnego epizodu.

Słowa, które pozwalają na częściową odpowiedź na O zawodnikach obecnych na rajdzie którzy znajdują się w bardzo delikatnych sytuacjach.

Jeśli niestety nie byliśmy w stanie w tej chwili uzyskać wszystkich odpowiedzi na nasze pytania, jeden z silnych ludzi francuskiego padla opowiada nam o powodach wyborów FFT.

  • Idealnie, początki miały miejsce w Perpignan… Potem w środowy wieczór burza…

« Une osoba uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 kiedy powitalne spotkanie dla uczestników. Fakt, wszystkie osoby, które uczestniczyły w tym spotkaniu, stały się przypadkami kontaktowymi. »

  • Zawodnicy nie podeszli do klubu Mas. Więc to jest wolne od ryzyka?

„Rajd, który odbył się w hotelu, został zawieszony od środy wieczorem przed odwołaniem. Musieliśmy iść Mas Club żeod czwartku rano. FFT niezwłocznie, w porozumieniu z Regionalną Agencją Zdrowia, podjął środki ostrożności konieczne, gdy sprawa została zidentyfikowana. Jest więc wolne od ryzyka. »

  • Czy gracze zostali poddani kwarantannie?

„Zgodnie z protokołem zdrowotnym zapytaliśmy wszystkich uczestnicy izolują się w swoich pokojach.

Gdy tylko decyzja o odwołaniu spotkania została podjęta w porozumieniu z ARS, poprosiliśmy wszystkich uczestników o powrót do domów, przestrzegając gestów barierowych, aby zabrać się do pracy.izolacja na 14 dni. Wszyscy znowu będą przetestowany w ciągu tygodnia. »

  • Gracze turniejowi nie musieli robić testów, więc mogliśmy zrobić turniej?

„Ważne jest, aby FFT, zgodnie ze swoimi wartościami, odpowiedzialnie walczyła z ryzykiem zakażenia, ściśle przestrzegając swojego protokołu zdrowotnego oraz aby zapewnić uczciwość turnieju, który zostałby pozbawiony dużej liczby jego konkurenci tymczasowo zmuszeni do odosobnienia. "

  • Dlaczego nie obniżyć poziomu wydarzenia, skoro najlepsi nie mogliby uczestniczyć?

„Organizacja tego turnieju P2000 była częścią planu wsparcia i naprawy. Celem było zaoferowanie najlepszym francuskim graczom wznowienia rywalizacji na wysokim poziomie. Uczciwość sportowa nie została zachowanaturniej nie był już potrzebny. "

  • Czy ten wypadek będzie miał wpływ na przyszłość P2000 we Francji? Czy turniej Pyramids jest utrzymany?

„Zawsze jesteśmy zmobilizowani do wdrażania pięć turniejów P2000 że zostaje do końca roku, jeśli pozwalają na to warunki sanitarne. Turniej Pyramids odbędzie się za trzy tygodnie. "

Utrzymano P2000 klubu Pyramides

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.