Thomas Johansson: „zwiększ pulę nagród o 300%”

Podczas ostatniego turnieju APT Padel Wycieczka w Szwecji, Franck Binisti był w stanie się spotkać Thomas Johansson, Dyrektor Generalny tego obwodu.

Mogli omówić różne tematy, takie jak konkursy roku, nowa nagroda pieniężna, kategoria żeńska i wiele innych rzeczy.

„Kungsbacka Hede PadelCentrum jest dla mnie najpiękniejsze na świecie”

Franck Binisti: Mamy wiele tematów do wspólnego omówienia na przyszłość, ale przede wszystkim chciałbym, abyś opowiedział mi więcej o ostatnich turniejach (Portugalia, Szwecja itd.)

Thomas Johansson: Cóż, można powiedzieć, że w tym czasie pandemii trudno było organizować imprezy. Udało nam się jeszcze zorganizować trzy turnieje w Portugalii. To kraj, w którym padel jest bardzo wyćwiczony, co pomaga w płynnym przebiegu zawodów. Z mojej strony ta impreza była wielkim sukcesem zarówno sportowym, jak i na poziomie APT.
Obecnie bardzo się cieszę, że jestem w Szwecji, ponieważ jest to moja ojczyzna, a zwłaszcza tutaj w Kungsbacka Hede PadelCentrum, które dla mnie jest jednym z najpiękniejszych kompleksów krytych na świecie.

Franck Binisti: Wiem, że dużo podróżujesz i że odwiedziłeś wiele krajów, ale kiedy widzisz centrum takie jak to, marzysz o tym, aby zobaczyć to samo wszędzie, prawda? 

Thomas Johansson: Pewnie ! Jak już mówiłem, dla mnie to jeden z najpiękniejszych kurortów na świecie, jakie mamy tutaj w Szwecji. Wiele osób przyjeżdża tutaj, aby zobaczyć, jak zaprojektowano tę konstrukcję. Prawdą jest, że to centrum zostało inteligentnie przemyślane w swoim projekcie, czy to dla torów padel ale także biura itp.
Bardzo się cieszę, że mogę tu naliczyć trzy wydarzenia.

 

 

„Chcemy zwiększyć pulę nagród do 300% do 2022 roku”

Franck Binisti: Porozmawiajmy trochę o przyszłości. Czy możesz mi powiedzieć, co planujesz w przyszłości? 

Thomas Johansson: Po pierwsze, od przyszłego roku planujemy zwiększyć pulę nagród, jak nigdy dotąd w turniejach APT. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z pracy wykonanej przez cały zespół i naszych sponsorów, która pozwoli nam zobaczyć, jak ewoluuje do poziomu 300%. Będą trzy poziomy konkurencji, a ta innowacja skupi się na Open. Ta decyzja ma pomóc graczom. W pozostałych kategoriach mistrzowskich i arcymistrzowskich nagrody pieniężne wzrosną odpowiednio o 100% i 50%.

Franck Binisti: Często cytujemy najlepszych graczy, którzy najczęściej kończą w półfinale lub finale, ale nie wspominamy o innych dobrych graczach na środku stołu. Czy zamierzasz udzielić im trochę większego wsparcia, finansowego lub innego? 

Thomas Johansson: Rzeczywiście, naszym celem jest również pomóc im poprzez zapewnienie im korzyści, takich jak bezpłatne zakwaterowanie lub posiłki, a nawet zwiększenie ich zarobków podczas sesji kwalifikacyjnych. Chcemy pomóc wszystkim graczom na całym świecie.
Le padel jest wciąż młodym sportem, ale rozwija się w sporym tempie. Nigdy nie widziałem tego w żadnym innym sporcie, dlatego chciałbym wykorzystać wszystkie pozytywne strony tenisa i przenieść je na padel. Ale żeby to zrobić, potrzebujemy czasu.

Franck Binisti: Thomas, właśnie rozmawialiśmy o panach, słowo do powiedzenia na temat kategorii kobiet?

Thomas Johansson: Pewny. Chciałbym mieć więcej praktyków na APT Padel Wycieczka. 
Ze względu na obecną sytuację trudno nam dokładnie policzyć liczbę kobiecych drużyn, ale kiedy odwiedzam różne ośrodki APT lub wydarzenia, widzę, że coraz więcej kobiet uprawia ten sport.
Zorganizowaliśmy dwa turnieje w kategoriach Pań, w Lizbonie i tutaj w Kungsbacka.

Jednak jeśli chodzi o konkurs, możemy zauważyć, że istnieje prawdziwa różnica między mężczyznami a kobietami i nie byłoby źle złamać te kody. Może mam pomysł, w który się zagłębiam.

Franck Binisti: To prawda, że ​​we Francji spotykamy się z problemem, który polega na tym, że niewiele kobiet chce brać udział w zawodach. Jakie byłoby twoje rozwiązanie? 

Thomas Johansson: Dużo o tym rozmawiam z żoną, która też wytrwale ćwiczy padeli uważamy, że przede wszystkim powinniśmy na nowo promować „fajną” stronę tego sportu. Kiedy zaczynasz rywalizować, pojawia się stres, duża presja. Powinniśmy, poprzez system 2 lub 3 obowiązkowych meczów w pulach kwalifikacyjnych, przywrócić obraz padel w zabawnej i zabawnej praktyce. Tam, gdzie tenisiści przegrywają pierwszy lub drugi mecz i wracają do domu, naszym celem jest, aby gracze rozegrali określoną liczbę meczów i dobrze się bawili, grając ze sobą przez cały dzień..

„Bardzo dobre zawody zbliżają się do Europy w nadchodzących miesiącach”

Franck Binisti: Czy możesz nam powiedzieć przed zakończeniem tego wywiadu, jakie masz plany na najbliższe miesiące, a nawet na 2022? 

Thomas Johansson: Po Szwecji początkowo chcieliśmy zorganizować dwa wydarzenia w Ameryce Południowej, w szczególności w Argentynie, ale biorąc pod uwagę opłakaną sytuację zdrowotną w tym kraju, gdzie prawie wszystkie granice są zamknięte, trudno nam zrealizować ten projekt.
Ciągle myślimy o turnieju na kontynencie południowoamerykańskim tego lata, a potem o powrocie do Europy. Niedługo mamy kilka wspaniałych konkursów, ale nie mogę powiedzieć więcej, będziesz musiał poczekać trochę dłużej!

Jak być może wspomniałeś, Paragwaj jest kierunkiem, który badaliśmy, ale w tym celu będziemy musieli mieć nadzieję, że sytuacja zdrowotna w kraju poprawi się.

Franck Binisti: Na koniec ostatnie pytanie. Związek między tenisem a padel. Mogliśmy zobaczyć podczas ATP padel Trasa w Acapulco, która w tym samym tygodniu została rozegrana played padel i tenis. Te dwie dyscypliny wniosły do ​​siebie wiele pozytywnych rzeczy podczas tego wydarzenia. Czy przyszłość nie jest właśnie taka? 

 

Thomas Johansson: Masz absolutną rację. Myślę, że kiedy jedziesz do kraju takiego jak Stany Zjednoczone lub na kontynent azjatycki, padel musi być podłączony do tenisa. Wielu tenisistów ma bzika na punkcie padel. Więc tak, w 2022 r. możesz zobaczyć dwa lub trzy wydarzenia łączące te dwa sporty. 

Dla tych, którzy chcieliby zapoznać się z całością wywiadu (w języku angielskim), poniżej:

Publié par
Sebastien Carrasco