W ostatnich dniach odbył się turniej APT Sevilla Master 2022, w którym para Arce – Dal Bianco zakończyć rywalizację w apoteozie, zdobywając tytuł mistrza w andaluzyjskim mieście.

Organizatorzy tego wydarzenia nie zrobili rzeczy na pół, organizując poniższe spotkania”Las Setas”. Dla tych, którzy nie mieli okazji odwiedzić miasta, „Las Setas” to drewniana konstrukcja o długości 150 m i wysokości 28 m (idealna dla tych, którzy lubią bardzo wysokie loby). Ta ostatnia pozwala zarówno mieszkańcom, jak i turystom podziwiać z góry piękno stolicy Andaluzji.

Innymi słowy, wymarzona lokalizacja na takie zawody, a jak widzieliśmy, publiczność nie omieszkała odpowiedzieć!

Z tej okazji Padel Magazine miał okazję porozmawiać z Thomasem Johanssonem, dyrektorem zarządzającymAPT Padel Wycieczka. Przy naszym mikrofonie Szwed mógł omówić kilka tematów, takich jak strona, na której rozgrywane są zawody, przyszły kalendarz oraz poziom dla pań, który dopiero się rozwija.

“Spektakularne miejsce”

„To jedno z najbardziej spektakularnych miejsc, jakie mieliśmy w APT Padel Okrągły. Kiedy spojrzeliśmy na miejsca, w których można osiedlić się w Sewilli, ten wyróżniał się wśród pierwszych. Zarówno gracze, jak i publiczność uwielbiali być tutaj. Pracownicy tutaj w Sewilli wykonali fantastyczną robotę.

Poszukujemy wyjątkowych miejsc do zamontowania naszych torów. Organizacja takich imprez w bajecznych miejscach jest oczywiście dość skomplikowana. Dlatego musimy być bardzo zorganizowani. Ale wiemy, co musimy zrobić”.

Publiczne półfinały APT Sevilla MASTER 2022

„Ciągle stajemy się lepsi”

„Myślę, że z roku na rok jesteśmy coraz lepsi. Pięć wydarzeń, które zrobiliśmy już w tym roku, przekracza to, co zrobiliśmy w zeszłym roku. Rozwijamy się i będziemy podążać tą drogą. ten padel to niesamowity sport, łączy ludzi i dlatego chcemy, aby był globalny.

Była tenisistka wróciła też do możliwości tworzenia co roku identycznego kalendarza, trochę jak ten, który znajdujemy w tenisie.

„Tak, postaramy się podpisać długoterminowe umowy z promotorami, bo nie wierzę w obecny system tworzenia wydarzeń co sezon w różnych miejscach. Myślę, że podobnie jak w tenisie, lepiej pracować długoterminowo. Pozwoliłoby to na rozwój wszystkich wydarzeń obecnych w kalendarzu.

„Obstawianie młodych ludzi i kobiet”

„Staramy się objąć wszystkie poziomy gry, nie tylko najwyższy. Ważne jest, aby wyróżnić juniorów, przynajmniej przyszłych wielkich mistrzów, poświęcając im czas i energię.

herrada borrero puchar mistrzów apt sevilla otwarty

„Podobnie bardzo się cieszę, że coraz więcej kobiet bierze udział w naszych wydarzeniach, jak właśnie powiedziałeś, poziom rośnie niesamowicie z każdym konkursem i to bardzo ważna rzecz. Obecnie można to zobaczyć w klubach padel, coraz więcej kobiet jest zarejestrowanych, aw niektórych krajach udaje nam się nawet zauważyć, że odsetek mężczyzn i kobiet znacznie się zbliża, a czasem nawet jest identyczny. Chciałabym również spróbować zwiększyć nagrodę pieniężną dla kobiet, ale przede wszystkim musimy komunikować się więcej, aby podkreślić fakt, że nie jesteśmy torem przeznaczonym tylko dla mężczyzn. Cały czas nad tym pracujemy i zrobię wszystko, aby być jak najbardziej egalitarnym”.

Cały wywiad w języku angielskim można znaleźć na poniższym filmie.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.