Gwiazdy prelegentów pierwszej edycji Cupra Padel-Point Tour w Casa Padel, Alix Collombon i Ben Tison, którzy uczestniczyli w meczu pokazowym z Mélissą Martin i Dimitri Huet, oddali się do naszego mikrofonu.

Alix Collombon: „Naprawdę lubię tu przychodzić”

Padel Magazine : Jesteśmy z Alix i Benem, ile czasu minęło od twojego ostatniego przyjazdu do Casa Padel ? 

Alix Collombon: „Myślę, że to było dobre od czasu ostatnich mistrzostw Francji, które się tu odbyły, to było w 2018 roku”.

Ben Tison : „2018 lub 2019, chyba 2019”

Padel Magazine : Od tego czasu pojawiły się kolory, zmiany, nowe instalacje. Co myślisz ?

Alix Collombon : „Uważam to za świetne. Jest wielka energia, od samego początku robili wszystko bardzo dobrze. Dom Padel wiemy, że od kilku lat jest to duży, duży ośrodek we Francji. Zawsze jesteśmy bardzo dobrze przyjmowani, za każdym razem wprowadzane są ulepszenia. Są boiska w nowym kolorze, jest to bardzo żywy klub i bardzo lubię tu przychodzić. »

Padel Magazine : Za kulisami słyszeliśmy, że jest to rodzaj klubu, który chcielibyśmy zobaczyć trochę więcej we Francji. Czy to jest model, do którego powinniśmy dążyć?

Ben Tison : „Bardzo lubię ten klub, tam trenowałem na początku: po Bois-d'Arcy trafiłem do Casa. Więc to klub bliski mojemu sercu. Jak mówi Alix, są bardzo dynamiczni, zawsze gotowi do robienia nowych rzeczy. We Francji chcę powiedzieć, że tak, takie kluby powinny być „przynajmniej”, nawet jeśli jest to duża inwestycja. To, że są przestrzenie między boiskami, to chyba jedyne, czego tutaj brakuje, aby było idealnie. Musimy zainspirować się takim klubem, aby spróbować poprawić warunki zawodników. I że zawodnicy chcą tworzyć klubowe życie i nie spędzają czasu na grze.

Ben Tison: „Mój koniec jest bliższy niż Alix”

Padel Magazine : Czy stworzenie klubu to pomysł? Czy to może być twój cel po karierze?

Alix Collombon : „Po karierze jest pewne, że trudno mi się projektować i szczerze mówiąc, dlaczego nie. Chciałbym zostać w padel na pewno. Nie wiem jak, w jaki sposób. Będzie to klub czy coś takiego? Nie wiem. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, ale tak, może to być wspaniały długoterminowy cel”.

Ben Tison : „Trochę jak Alix, nie zamykam żadnych drzwi. To nie jest mój cel numer 1 dzisiaj. Mój koniec kariery jest bliższy niż Alix, ale jeszcze o tym nie myślałem. Daję sobie kolejne 2,3, a nawet 4 lata na dalszą zabawę”

Wywiad można znaleźć w całości tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.