Wciąż w ramach Cupra Padel-Point Tour (Dom Padel), przeprowadziliśmy wielkoformatowy wywiad z naszymi dwoma mistrzami, Alix Collombon i Benjaminem Tisonem.

“Cieszę się, że mogę być częścią przygody z Cupra”

Padel Magazine : Jak idzie ta skojarzenie z Cupra i jakie masz ambicje?

Alix Collombon : „Nie będziemy się okłamywać, samochody są wyjątkowe. Bardzo się cieszymy, Ben też dużo jeździł. Mnie trochę mniej ale jesteśmy zachwyceni samochodami. Jeśli chodzi o partnerstwo, mamy nadzieję, że na dłuższą metę, Cupra już zainwestowała w padel od wielu lat i czujemy, że dziś są jeszcze bardziej »

Ben Tison : „Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z Cupra, za tym wszystkim stoi także wspaniały zespół. Przychodzenie na tego typu wydarzenie i reprezentowanie Cupra to przyjemność. Myślę, że zainwestowali na początku przygody padel i wkrótce zostaną nagrodzeni, ponieważ padel to szaleństwo w każdym kraju. Alix i ja jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że możemy być częścią tej przygody i mamy nadzieję, że odwdzięczymy się im w najlepszy możliwy sposób. »

Padel Magazine : Alix, skoro dużo podróżujesz, ten boom w padel czujesz to? Rozmawiasz o tym z zawodnikami, a nawet z fanami?

Alix Collombon : „Tak, naprawdę to czujemy, niezależnie od tego, czy chodzi o sieci społecznościowe, wiadomości… Jest coraz więcej entuzjazmu, coraz więcej graczy. Dzieje się to teraz w coraz większej liczbie krajów. To szaleństwo w Szwecji, we Włoszech, kiedy jesteśmy graczami, czujemy to bardzo tak ”

Alix: „Dziewczyny mają teraz silną pozycję”

Padel Magazine : Z tym napiętym harmonogramem APT, WPT, Premier Padel…jak robimy wszystko?

Ben Tison : „Modlimy się, aby już nie doznać kontuzji (śmiech). Nie, to wielki rok dla graczy, jesteśmy gotowi podjąć wysiłki dla dobra padel. Muszę wam powiedzieć, że czuję się jak w listopadzie, kiedy jest tylko kwiecień, czuję to. Potem czuję się uprzywilejowany, wykonując wszystkie te kroki. W przeciwieństwie do wszystkich negatywnych komentarzy, które spotkałem Premier Padel : nie są antykobiece, nie chcą wykluczać kobiet. Mówi się wielkie bzdury. »

Padel Magazine : Dokładnie dla Ciebie Alix, czy to możliwe, że widzimy kobiety na Premier padel ?

Alix Collombon : „Większość z nas myśli, że to przyszłość. Teraz jesteśmy na mocnej pozycji, ponieważ chłopcy zrobili wszystko szybko. To pierwsi światowi kolarze zadecydowali o losie padel mężczyzna. Staramy się robić rzeczy trochę spokojniej. To prawda, że ​​mieliśmy dość skomplikowane warunki finansowe, zanim otrzymywaliśmy trzy razy mniej niż chłopcy. Nawet jeśli coś się zmieniło, jesteśmy teraz w pozycji siły. Nasser chce mieć tam dziewczyny, ale WPT poprawiło także warunki dla graczy, więc teraz do nas należy negocjowanie. »

Ben Tison: „The World Padel Tour widział się nietykalny”

Padel Magazine : Czy możemy sobie powiedzieć, że WPT mogło podjąć inicjatywę i wysłuchać graczy, zamiast być w pozycji wyczekiwania i konieczności kopiowania modelu zaproponowanego przez konkurencję (typ Premier padel)?

Ben Tison : „To gra podaży i popytu. WPT grało dużo, a ponieważ było liderem, z pewnością uważali się za nietykalnych. Teraz przybyli Nasser i QSI. Potem łatwo powiedzieć, że powinni byli ustawić się w kolejce i wiedzieć, że był Nasser, ale to nie takie proste. Myślę, że to nie tylko problem z wygranymi, ale raczej z kondycją graczy, szacunkiem graczy.Ale nie jestem świadomy wszystkiego, a to dużo polityki zbyt.

benjmain ember rozbić

Dzisiaj widzę wiele osób, które mówią „gracze chodzą na QSI, nie mają szacunku dla WPT, wszystko dla pieniędzy”. Wszystko to za pieniądze, ale 30. na świecie ma obowiązek dawać lekcje życia. Pod względem logistycznym jest znacznie lepiej, będziemy też mieli prawo do wspaniałych odcinków: Roland Garros, Rzym. Więc nie chodzi tylko o pieniądze. To nie tak, że gracze poszli z 2 do 10 milionów. Przechodzimy od nie zarabiania dużo pieniędzy do zarabiania trochę. 

Ale hej, po WPT w Tuluzie. Zorganizowano 1. WPT, to będzie niesamowite wydarzenie, radzę Wam przyjść i zobaczyć Alix, która będzie w półfinale! »

Padel Magazine : Mogłem również zobaczyć w sieciach społecznościowych, że ludzie ogłaszają triumfującą Alix Collombon w Tuluzie.

Alix Collombon : „Mam nadzieję, że ci ludzie mają rację (śmiech). Nie, dzisiaj wiemy, jak trudno jest dotrzeć do końca turnieju. Już teraz ciągle się poprawiam i robię postępy. Mentalnie zaliczyłem kurs. Uwierzyć, że możesz to zrobić, uwierzyć, że możesz iść dalej, uwierzyć, że możesz dążyć do półfinału, tak, zmienia to wiele rzeczy. Na razie odkąd jestem w Hiszpanii cały czas się rozwijam, z każdym rokiem nadzieje są trochę większe. Bez presji idę dalej, tak jak robię to od początku. »

Zwycięstwo Alix Collombon padel point

„Stowarzyszenie Leygue/Bergeron, wspaniała wiadomość dla padel Francuski"

Padel Magazine : Nie boisz się zobaczyć Johana Bergerona grającego z Thomasem Leygue na arenie międzynarodowej?

Ben Tison : „Nie, nie boję się, Jo zapytał mnie o zdanie i zachęciłem go. Zapytał mnie, czy przeszkadza mi to w związku z Francją i powiedziałem mu, że nie ma problemu. Dla mnie Thomas jest przyszłym numerem 1, nawet jeśli zamierzam go drażnić przez chwilę dłużej starając się wyprzedzić, ale niedługo tam dotrze. Tak, są przeciwnikami we Francji, ale nie możemy zapominać, że wszyscy jesteśmy przyjaciółmi. Wszyscy jesteśmy częścią zespołu Francji i dobrze, że na arenie międzynarodowej jest para francuska. Mam nadzieję, że będą się razem dobrze bawić, ale jeśli zagrają przeciwko mnie, mam nadzieję, że ich pokonam. Ale chcę, żeby poszli jak najdalej. Myślę, że to skojarzenie to świetna wiadomość dla padel Francuski. »

Padel Magazine : Kiedy Alix zagra z innym graczem niż Léa Godallier na francuskim torze?

Alix Collombon : „Rozumiem ten problem i że ludzie chcieliby, aby było więcej walk. Oczywiście jestem za padel kobiecość eksploduje, ale ja też robię karierę osobistą. A to, co jest dla mnie ważne, to wygrana. Dziś mam dużo większe szanse na wygraną z Léą niż z inną. Jeśli pojawi się zawodnik, który przyjedzie, bardzo obiecujący i że czuję, że mogę z nią zdobyć tytuł mistrza Francji, zobaczymy. Ale moim celem jest zwycięstwo. »

Ben Tison : „Jeśli mogę dodać, wszyscy przeciwnicy, którzy przegrywają z Alix i Léą, mówią mi: „to niewiarygodne, jak pokorni są za każdym razem ciężko grać, a my robimy postępy dzięki nim, wspaniale jest grać przeciwko nim”. Myślę, że awansują padel Francuz kontynuując wspólną grę. »

Aby obejrzeć pełny wywiad, przejdź tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.