Benjamin Tison a Teo Zapata sformalizował swoją separację w tym tygodniu. Padel Magazine spotyka francuskiego nr 1, aby podsumować i porozmawiać o przyszłości.

"Nie mógł odmówić"

Padel Magazine : Rozdzielenie między Teo a tobą jest oficjalne, jak to się stało? Od kiedy zostało to sformalizowane?

Ben Tison:„To jest oficjalne od dwóch dni. Teo zadzwonił do mnie, żeby powiedzieć, że ma ofertę od bardzo dobrego gracza z Top 40. Nie powiem ci nazwiska, ponieważ jeszcze tego nie ogłosił, ale nie mógł odmówić. Zostało to zrobione bardzo szybko, jest to dość łatwe jak dyskusja.

Oferty od 55 do 75

Padel Magazine : Pomimo twoich najlepszych wyników z nim, czasami czuliśmy, że drużyna się wyrównuje… Czy ta separacja jest błogosławieństwem w nieszczęściu?

Ben Tison:„Nie zgadzam się, bo zrobiliśmy w tym roku sześć obrazów, podczas gdy on w całej swojej karierze zrobił tylko dwa, a ja miałem jeden. Od czasu do czasu mieliśmy ciężkie chwile jako para na boisku, ale było to bardziej spowodowane kolejnością turniejów. Za każdym razem, gdy trafialiśmy gorzej, wiedzieliśmy, jak się odbić. Na przykład, mamy zły wynik w Rzymie i odbijamy się, robiąc obraz w Mistrzach z tyłu.

„Podczas ostatniego turnieju w Madrycie to prawda, że ​​nie mieliśmy najlepszej postawy.

Czy to błogosławieństwo w nieszczęściu, zobaczymy w przyszłości… Ale ostatnim razem, kiedy się rozstaliśmy, oboje graliśmy potem źle. Musimy podkreślić sześć stołów, które zrobiliśmy, ponieważ otrzymuję oferty od graczy, których uważałem za silniejszych ode mnie wcześniej, a teraz mówię sobie, że jestem na odpowiednim poziomie.

Tison Zapata Premier Padel Major Włochy 2022

Padel Magazine : Jesteś leworęczny. Nieuchronnie gracze muszą docenić Twój profil. Masz już klucze. Jeśli tak, jakie profile? Czy koniecznie są Hiszpanie?

Ben Tison:„Jestem leworęczny, ale pozostaję Francuzem. Gdyby było 96 Francuzów i 4 Hiszpanów, gralibyśmy najpierw między nami. Na pewno padnę tego ofiarą, ale wciąż mam sporo ofert między 55 a 75. Jeszcze nie wybrałem. "

"Mam zamiar zrobić Challengera z Juanlu Esbri, ale tylko na jeden turniej. Mam szczęście grać w tym turnieju z graczem, który jest nieco silniejszy ode mnie, więc postaram się to wykorzystać i zdobyć punkty.

esbri ember

Niech obwody się dogadują

Padel Magazine : Widzieliśmy parę WPT przyzwyczajoną do głównego remisu (Fernandez / Diestro) podczas APT na Teneryfie. Czy moglibyśmy również zobaczyć Cię tam razem z Twoim (przyszłym) partnerem?

Ben Tison:„Zrobiłem już kilka, ale nie jest moim priorytetem wiedza, że ​​między WPT a Premier Padel/FIP, APT jest wyraźnie trzecim obwodem. Pojadę, jeśli za tydzień będę wolny i będzie etap APT, ponieważ zawsze jest dobrze zorganizowany."

„Szczególnie mam nadzieję, że wszystkie te tory mogą się dogadać i że wszyscy gramy tak samo!”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !