Świeżo uplasowany 19. gracz we francuskim rankingu, Tom Mitjana jest jednym z najgorętszych graczy w padel Francuski. Spotkane podczas etapu Caen Cupra Padel-Point Tourzgodził się wrócić do ewolucji swojej kariery, celów, a także obecności na tym amatorskim torze.

Koncentruje się na torze francuskim… ale może w Roland-Garros

Padel Magazine : Nowy ranking się skończył, jesteś teraz 19. francuskim graczem. Czy możesz nam opowiedzieć o swojej ewolucji? Czy stawiasz sobie granice, czy zamierzasz iść jeszcze wyżej?

Tom Mitjana : „Jestem bardzo zadowolony z mojego rankingu, nigdy nie sądziłem, że tam dotrę. Potem, kiedy robię coś ogólnie, to już koniec. I znowu tak było. Miałem szczęście trenować z najlepszymi zawodnikami od samego początku, to bardzo pomaga. A poza tym dużo trenuję i mam możliwość zrobienia dużego wolumenu”

Padel Magazine : Mówiąc o głośności, czy możemy spodziewać się, że zobaczymy Cię w większej liczbie międzynarodowych turniejów w Premier Padel, WPT czy APT? A może chcesz przede wszystkim skupić się na francuskiej scenie?

Tom Mitjana : „To prawda, że ​​w tej chwili skupiam się na Francji, obok dobrej pracy, którą naprawdę lubię. Nie mogę podróżować za granicę, więc jeżdżę tylko po francusku. Ale zobaczysz mnie na FIP we Francji, a może na Premier Padel w Roland-Garros, w każdym razie zrobię wszystko, żeby oczywiście wziąć udział. »

„Jeśli pewnego dnia dostanę do pierwszej piętnastki, to będzie po prostu niesamowite”

Padel Magazine : Teraz mam do Ciebie bardziej ogólne pytanie, jakie są Twoje osobiste cele?

Tom Mitjana : „Ci, którzy są zasymilowani w światowej czołówce 200, to ci, którzy wchodzą w międzynarodowy obwód i są to ci, którzy najlepiej zasymilowali się we Francji. To znaczy, że nawet zdobywając jak najwięcej punktów we Francji, wkrótce nie będziesz w stanie znaleźć się w czołowej dziesiątce. Tak więc topowa dziesiątka jest nieosiągalna, jeśli nie zagram na arenie międzynarodowej. Powiedzmy więc, że jeśli pewnego dnia będę w pierwszej piętnastce, to będzie po prostu niesamowite.

Ale raczej chcę mówić o poziomie gry, ponieważ ranking nie jest tym, co moim zdaniem odsłania. Trenuję dokładnie, staram się wykonywać dużo pracy fizycznej na boku: budowanie mięśni, rozciąganie... Chcę postawić na swojej stronie maksymalną szansę, aby być tak silnym, jak to tylko możliwe, a moje zwycięstwo wolałoby być poziomem gry jako ranking. »

„Pełna strona”, siła Cupra Padel-Point Tour

Padel Magazine : Jeremy Scatena podszedł do naszego mikrofonu, aby pochwalić zabawną stronę, radosną i dobroduszną atmosferę tego toru, ale co sprawiło, że „wzięłaś udział” w tym turnieju?

Tom Mitjana : „Naprawdę dobre są animacje! To nie tylko turniej, chodzi o zaangażowanie ludzi, którzy przychodzą zobaczyć padel. Bawiliśmy się z dorosłymi i dziećmi i często słyszymy: „O, to mój pierwszy raz!” Och, gram już drugi raz”. Więc naprawdę miło jest widzieć, że jest to turniej z rozrywką otwartą dla publiczności z zewnątrz, staramy się przyciągnąć jak najwięcej ludzi do tego nowego sportu. Ten sport jest tak zabawny, tak niesamowity, że można się bawić już od pierwszych uderzeń rakiety. I myślę, co jest wspaniałego w Cupra Padel-Point Tour, to fakt, że animacji jest mnóstwo. Jest wystawa, gracze grają, ludzie grają, a potem jest turniej, więc jest bardzo kompletna i to ta kompletna strona sprawia, że ​​ludzie przychodzą, aby uczestniczyć i oglądać »

Padel Magazine : Ostatnie pytanie, czego możemy Ci życzyć do końca 2022 roku?

Tom Mitjana : „Aby się nie zranić, robię wszystko, żeby tak nie było. Gram z moim partnerem Mathieu Armagnac, naprawdę bardzo dobrym partnerem. Dogadujemy się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że będziemy mieć najlepszy możliwy sezon, ponieważ padel to nie jest indywidualne, ale są dwa. Więc życzę tego nam jako zespołowi! »

Aby obejrzeć wywiad w całości, przejdź tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.