W wywiadzie przeprowadzonym przez naszych kolegów z Tennis Legend Toni Nadal wyjaśnia, że ​​rakiety tenisowe powinny być mniejsze i zestawia je z padel.

Le padel to sport ceniony szczególnie ze względu na dużą dostępność. Reasumując, można szybko pobawić się nawet jeśli nie dysponuje się nienaganną techniką, zwłaszcza dzięki palas które są raczej tolerancyjne i łatwe do opanowania. W tenisie jest zupełnie inaczej: zanim zaczniesz się nim naprawdę cieszyć, potrzebujesz godzin treningu, aby okiełznać niezbyt tolerancyjną rakietę i móc oddać prawidłowe uderzenia.

Toni Nadal jest przekonany, że tenis, aby się rozwijać, musi dokonać istotnych zmian: „Według mnie jest jedna rzecz, którą musimy zmienić: rakieta. Rakieta powinna być mniejsza. Każdy chce grać padel. Po co ? Ponieważ żyjemy w społeczeństwie, w którym potrzebujemy łatwych rzeczy.

Kontynuuje: „Tenis staje się zbyt trudny dla osób w wieku 30–35 lat, które chcą zacząć grać. Dlatego ludzie grają padel bo jest bardziej dostępny. Rakieta jest zbyt trudna dla amatorów i zbyt łatwa dla profesjonalistów.

Innymi słowy, wysocy gracze, którzy uderzają bardzo mocno, jego zdaniem, zbyt wiele czerpią z ramienia dźwigni generowanego przez długość rakiety, gdy amatorzy mają do dyspozycji zbyt duży i zbyt trudny w obsłudze przedmiot. Czy mniejsza rakieta może sprawić, że tenis będzie bardziej dostępny i przyjemniejszy do oglądania?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !