We Francji, jeśli musimy o tym porozmawiać padel, musimy oczywiście porozmawiać o Tuluzie i jej klubach, które kwitły przez kilka lat. Dziś w Tuluzie są 4 kluby padel na 17 kortów, w tym 5 halowych i 2 pół-halowe. I wygląda na to, że to się nie skończy.

Paddle Plus: historyczny klub

PAddle Plus to jeden z najstarszych francuskich klubów wiosłowych. Stworzony na początku 2000 lat, aby zastąpić klub Padel znajdujący się na stronie Airbus, paddle plus, oferuje korty do padla 3, w tym 2 pół-kryty.

Klub tenisowy Hers

W 2006 klub tenisowy Hers startuje w padlu. Hers Club, zarządzany przez Béatrice i Roberta Nicolau, oferuje wysokiej jakości usługi w zalesionej okolicy.

"Od razu uwierzyłem, że padel, sport jednoczący, bardzo dostępny„Wyjaśnia Robert Nicolau, współmenedżer klubu.

Jedną z zalet tego sportu jest to, że pozwala „aby grać bardzo szybko, w przeciwieństwie do tenisa, na którym musisz czekać, weź dużo lekcji, zanim poczujesz tę grę".

Surfując na fali padel, którą Hers Club stworzył częściowo, buduje unikalne boiska halowe 2 w tym obszarze.

The Stade Toulousain

Stade Toulousain to słynny klub rugby, ale także tenis i wiele innych sportów. Od zeszłego roku pojawiła się nowa aktywność: padel. Dzięki kortom Padel 3 stadion Toulouse dobrze się tańczy. Niewielkie skręcenie do tego dynamizmu, to okno wykuszowe już na kilka miesięcy pękało na jednym z boisk i że klub nie zmienił się jeszcze do rozczarowania graczy klubu. Nie wiadomo jeszcze, czy pole będzie znów działać.

Klub Padel w Tuluzie

Niewątpliwie największy klub w regionie. Dzięki kortom Padel 7 i wkrótce dodatkowym boiskom 4 na następną zimę, Padel Club Toulouse ma wielkie ambicje, między innymi dom klubowy z widokiem na kryte boiska 5. Jeśli praca nie jest jeszcze zakończona, rama sugeruje, że świetny klub już jest. Z grupą liderów padel bardzo kompetentnych, bez wątpienia ten klub zapowiada się wybuchowo.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.