Tour de France klubów Padel wraca do punktu początkowego. Pętla, która zamyka się przejściem przez Manosque, Orange i wreszcie Nîmes.

Południe Francji jest bardzo duże i dzisiaj znajdujemy się w południowej części Nîmes. Wcześniej musimy przejść przez kilka pięknych wiosek otoczonych pieśnią cykad i opowieściami o Pagnolu. Od Manosque po Nîmes przez Orange - oto scena dnia.

Manosque jest w głębi lądu. To miasto, o którym wszyscy słyszeliśmy pewnego dnia w powieściach Marcela Pagnola, zaczyna swoją historię w czasach rzymskich. Podróżni zrobili sobie przerwę i mogli wyjechać z amforami do wina wykonanymi na miejscu. Manosque doświadczył wielu wstrząsów z powodu chorób lub przejścia drugiej wojny. Miejsce oporu, część miasta została zniszczona przez eksplozję zapasów amunicji. Dziś miasto wita turystów, którzy odkrywają starożytne szczątki wciąż stojące, a także produkcję oliwek.

pomarańczowymiasto Vaucluse znajduje się w regionie rolniczym, na skrzyżowaniu osi północ-południe. Dobrze znana Rzymianom, była stolicą Księstwa Orange aż do 1713 roku. Kilka rzymskich budynków zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, takich jak Łuk Triumfalny lub majestatyczny starożytny teatr.

Wreszcie nasz etap kończy się o godz Nimes, Rzymskie miasto, które od dziesięciu lat staje się konkurentem swojego sąsiada Montpelliera. Miasto, które staje się jaśniejsze, rozwija się i staje się coraz bardziej atrakcyjne. Obowiązkowe przejście przez Via Domitia, Nîmes zostało sklasyfikowane jako „miasto sztuki i historii”, szczególnie ze względu na Tour Magne, Maison Carrée lub jego areny. Położone przy wejściu do Camargue, jego tradycje są dobrze ugruntowane, oparte na byku, koniach, ryżu, a nawet na dżinsach.

W tym konkretnym krajobrazie odkryjmy 6 klubów Padel w regionie, a także 18 torów. Jeśli kluby i / lub tory nie pojawiają się tutaj, prosimy o kontakt pod adresem contact@padelmagazine.fr.

  • Kompleks Manosque jest jednym z pierwszych klubów, który postawił na Padel 2.0 we Francji. Ten klub oferuje 3 tory na świeżym powietrzu i miłą restaurację.

Kontakt : 04 92 74 49 39. Więcej informacji ici.

  • Klub tenisowy Orange to miejski klub, który oferuje tenis, squash i 2 częściowo zadaszone trasy do gry w padla.

Kontakt : 04 90 51 62 05. Więcej informacji ici.

  • Koncepcja piłki Monplaisir znajduje się w Awinionie. To wielofunkcyjne centrum rekreacyjne oferuje futsal, squash, badminton, grę laserową, laser kart i padel z 2 torami zewnętrznymi.

Kontakt : 04 90 25 84 84. Więcej informacji ici.

  • Tarascon i jego klub tenisowy oferują tenis, a także padel z 2 torami zewnętrznymi.

Kontakt : 04 90 91 18 04. Więcej informacji ici.

  • Klub tenisowy Forever Nîmes to akademia tenisa, która oferuje restaurację, basen, siatkówkę plażową oraz padel z 1 bieżnią na świeżym powietrzu.

Kontakt : 06 76 61 90 00. Więcej informacji ici.

  • Klub Winwin Padel w Hauts de Nîmes położony jest na wysokości miasta, w lesie sosnowym. Ten ważny klub tenisowy oferuje również 8 zewnętrznych ścieżek do padla. Ten klub jest dobrze znany z organizacji swoich zawodów.

Kontakt : 06 71 23 54 46. Więcej informacji ici.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.