Od kilku miesięcy nieprzerwanie powtarzamy, że przeciwnicy włożyli Agustína Tapię do lodówki. Statystyki pokazują jednak zupełnie inną rzeczywistość.

Wiele osób mówi w sieciach społecznościowych o sławnych Nevera którego Tapia byłby ofiarą, co wyjaśniałoby jego gorsze momenty lub frustrację na boisku. Rzeczywistość jest nieco bardziej złożona.

Mar del Plata P1

Nasi przyjaciele z Padel Inteligencja jak zawsze, mamy bystre oko do tego typu analiz.

W 16 r. rozegrano 48 z 2024 meczów

Tapia i Coello rozegrali w tym sezonie 48 meczów. Trzymajcie się mocno, z tych 48 meczów Arturo tylko 16 razy dotknął więcej piłek niż Agustín. Innymi słowy, Tapia gra więcej niż Coello w prawie 70% meczów!

Z drugiej strony, co ciekawe, z 16 meczów, w których Coello jest częściej wzywany niż jego partner, znajdujemy 9 meczów z Galánem (2 z Lebrónem i 7 z Chingotto)!

W 9 meczach przeciwko Galánowi Tapia grał średnio tylko 41,9% piłek swojej drużyny.

54,3% piłek zagranych przez Tapię

Dla porównania, w pozostałych 39 meczach w tym sezonie Tapia grał średnio 54,3% piłek.

Podsumowując, aby pokonać Tapię i Coello, taktyka polegająca na częstym graniu na Coello wydaje się skuteczna. Jednak na razie tylko parom Galán/Chingotto i Galán/Lebrón udało się pomyślnie wdrożyć tę strategię. Pozostałe pary albo nie próbowały, albo nie udało im się zwyciężyć pomimo przeprowadzenia chłodzenia na Tapii…

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.