Padel Magazyn - Piwo, fałszywy przyjaciel sportowców? Odwieczne pytanie, na które spróbujemy odpowiedzieć, nawet jeśli musimy przyznać, że mamy skłonność do mówienia tak ...

Podczas gdy międzynarodowy padel nie radzi sobie tak dobrze, w szczególności z wycofaniem wiodącej marki Estrella w WPT (World Padel Tour), zastanawialiśmy się, czy po dobrym meczu padla warto wypić piwo ...

Jeśli mamy obowiązek poinformować Cię, że nadużywanie alkoholu jest niebezpieczne dla zdrowia, wypij piwo po wysiłku, aby uzyskać szereg korzyści ... hm ... I niedogodności ...

Po pierwsze, nie będziemy się okłamywać: to dobrze! Chociaż te korzyści nie są wymierne, między byciem świeżym a byciem z przyjaciółmi przy piwie z pewnością pomaga się zrelaksować po grze.

Tak samo poważnie, picie tego „płynnego chleba”, jak powiedzieli nasi starsi, przynosi znaczące składniki odżywcze (węglowodany, aminokwasy, minerały i witaminy). Ale tragedią jest to, że składniki odżywcze nie przynoszą wystarczającej wartości odzysku.

Po grze w wiosło ciała są zmęczone, a czasem odwodnione ... Piwo sprawi, że uwierzysz, że ci pomoże, ale jest podstępne. W rzeczywistości piwo nie tylko zawiera niewystarczającą ilość minerałów, aby umożliwić dobre nawodnienie po wysiłku, ale ma również działanie moczopędne. Zasadniczo objętość moczu jest większa niż objętość pochłonięta ... Ojej.

Na tym nie kończą się negatywne skutki piwa! Jaki jest sens wizyty u naszych lekarzy rodzinnych w celu uzyskania dodatkowych informacji, jeśli ma to osłabić nasze morale?

Ogólnie rzecz biorąc, piwo również zakłóca. Oznacza to, że twoje ciało skupi się raczej na eliminacji alkoholu niż tłuszczu. " Tłuszcze będą mniej eliminowane, a zatem przechowywane w tkance tłuszczowej ”. Rozumiesz? My też nie, ale nie wygląda to zbyt dobrze ... I wydaje się, że zakłóciłoby regenerację mięśni.

Zatrzymajmy się! To jest za trudne.

Podsumowując, trzeba przyznać, że piwo to ... fałszywi przyjaciele. Ponadto specjaliści padel rozumieli: Nie piję piwa, zwłaszcza podczas zawodów ”. Czy jest jakiś powód?

Kiedy przeciwna para oferuje piankę, zastanów się, zanim powiesz „tak”. Może to być sposób na pokonanie cię w następnej grze!

Franck Binisti - Padel Magazyn
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.