Francuscy gracze, Nicolas Trancart i Loïc Le Panse połączyli siły dla Mistrz Barcelony w ten weekend. Pierwsze skojarzenie na zawodowym torze i pierwsze zwycięstwo z dobrymi odczuciami.

Francuska para wróciła do tego pięknego wprowadzenia.

Trancart / Le Panse: komplementarne

Loïc The Panse : „Nicolas Trancart gra z Thomasem Leygue. Teraz, gdy będzie dostępny i przybędę do Hiszpanii, aby zagrać na profesjonalnym torze, są szanse, że wylądujemy w stołach. ”

Nicolas trancart : „Nie mów, że zmieniam kolegę z drużyny i że Loïc Le Panse zostaje moim oficjalnym partnerem! „(Śmiech)

Loïc The Panse: „Mistrzostwa w Barcelonie sprawiły, że chciałem kontynuować przygodę w Hiszpanii, kiedy pozwala na to mój harmonogram. Szczególnie najtrudniej jest dostać się do stolików, bo nawet jeśli zaczniemy od samego początku, czyli od przedpremierów, to i tak wejście jest skomplikowane. Potrzebujesz punktów. Wynik tego mistrza to już pierwszy krok.

Postaram się otworzyć dwa ostatnie pliki World Padel Tour : Alicante i Vigo. Ale musisz mieć możliwość powrotu. Zobaczymy.

I mogę to zrobić z Nicolasem Trancartem, jeśli Thomas Leygue, jego partner, nie może być obecny ”.

Wróć do Francji z doświadczeniem

Loïc The Panse "Dziś nie jestem już trenerem w Casa Padel. Mam nadzieję, że znajdę ambitny, ciekawy projekt i przyniosę doświadczenie, które zdobyłem podczas tych 3 lat w Paryżu.

Chcę pojechać z rodziną na południe Francji. Ideałem byłoby znalezienie czegoś w padel na południu. Zobaczymy."

Nicolas trancart : „Jeśli chodzi o siebie, nadal pozwalam sobie na spędzanie czasu w Madrycie, aby cieszyć się i zdobywać doświadczenie w coachingu.

Mam nadzieję, że po powrocie znajdę klub i przyniosę wszystko, czego nauczyłem się od Rodrigo Ovide, mojego trenera, który trenuje wielu zawodników z World Padel Tour".

Loïc The Panse : „Wykorzystam również swój„ wolny czas ”na treningi i zdobycie doświadczenia w Hiszpanii.”

Nicolas trancart  : „Trudno jest projektować się we Francji. Karty P2000 są anulowane i nie jesteśmy pewni, czy chcemy podróżować po 1000 P. Podróż jest droga. Wykonanie wszystkich dużych francuskich turniejów to ogromna inwestycja. I jeśli nie będę miał partnerów, sponsorów, nie wrócę do Francji na regionalne turnieje ”.

Pierwsze wielkie zwycięstwo

Loïc The Panse : „Wygrałem już pierwszą rundę na profesjonalnym torze. Ale u Mistrza jest to pierwsze. Co więcej w Barcelonie. Tam konkurencja jest bardzo zacięta. A pominięcie okrążenia to już wyczyn. Gramy w graczy, którzy mają dużo padel za nimi. Musisz więc dostosować się i bawić się własną bronią ”.

Nicolas trancart : „Jak powiedział Lolo, rozegraliśmy bardzo dobry mecz i jest to przygoda podczas Mistrzostw Barcelony, nawet jeśli mamy nadzieję pójść dalej”.

Loïc The Panse : „Graliśmy przeciwko Oscarowi Vazquezowi Fernandezowi. Znam go dobrze, ponieważ był jednym z moich pierwszych partnerów na World Padel Tour. Udało nam się również spędzić wycieczkę w preprevia (Murcia 2018)

Emilio Sanchez Chamero to 17-letni młodzieżowy mistrz świata. Bardzo obiecujący zawodnik. Ale my go nie znaliśmy ”.

Nicolas trancart : „Zagraliśmy bardzo solidną grę. Bardzo mało nam brakowało i udało nam się być skutecznym w ważnych momentach ”.

Loïc The Panse : „Myślę, że możemy uznać, że jest to mecz odniesienia między Nico a mną. Bardzo się uzupełnialiśmy ”.

world padel tour magister barcelona 2020

Graj częściej przeciwko najlepszym graczom

Nicolas trancart : „Druga runda była trudniejsza. José Solano Marmolejo i Miguel Benítez Lara byli bardzo mocni, trochę ostry wynik, ponieważ przegrywamy 5 punktów „punto de oro”, ale to jest gra, byli naprawdę silniejsi, nie mamy się czego wstydzić. ”

Loïc The Panse : „Tak, głośniej i na tym poziomie gram to bardzo okazjonalnie. Ale zamierzamy zmienić kilka rzeczy.

Skorzystam z tego, że Bastien Blanqué i Nicolas Trancart są w Madrycie, aby trenować przez kilka następnych tygodni. Aby podążać za treningiem i meczem na tym poziomie. To nie jest proste. Musimy znaleźć rytm. Istnieje pewna prawidłowość, która nie zawsze występuje we Francji. Piłka zawsze wraca. Myślę, że we Francji mamy wiele do zrobienia i właśnie tego szukałem w Madrycie ”.

Punto de oro: za czy przeciw?

Loïc The Panse : „Musimy dostosować się do zasad. Ale po roku to się nie zmienia. Nawet jeśli wszyscy wolimy klasyczny powrót ”.

Nicolas trancart : " Tak, zgadzam się. To równoważy się wystarczająco, ale psychicznie jest wystarczająco trudne, ponieważ naprawdę nie masz prawa dawać punktów. Wszystkie są ważne ”.

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.