W ten weekend wyborów legislacyjnych może lepiej było oglądać sport w telewizji: formułę 1 lub padel ? Jakie pytanie !

Minęło sporo czasu od chwili zmiany par! No cóż, gratulacje drogie panie za te zmiany, których z pewnością oczekiwano od jakiegoś czasu i które dla niektórych stały się od tego momentu po prostu magiczne. Genua P2.

Drugi włoski przystanek na torze Premier Padel z bardzo dobrą pogodą, mnóstwem ludzi, zalety: czyste szczęście! Jak zwykle „Trener Zorrus” przedstawia nam swoją analizę turnieju.

Istota turnieju

Wiele rzeczy wydarzyło się jak zawsze w przypadku naszych ulubionych graczy i tym razem nie będę podkreślał konkretnego ruchu, ale raczej cały punkt. W finale kobiet przy pierwszym secie było prawie wszystko: kontra-okno, milimetrowy lob, vibora, chiquita, cios między nogi…. i prawie dwie minuty gry w tym momencie widać tutaj !

Czerwona kartka

No cóż, skoro są wakacje i nie wydarzyło się nic wyjątkowego, zostawmy czerwoną kartkę na później.

Klapy

  1. Delfi Brea i Bea Gonzalez wyeliminowane w ćwierćfinale: krótki mecz, brak chęci (przynajmniej na ekranie): to rodzi pytania…
  2. Stupa i Di Nenno: mimo półfinału już nie dostają się do finału i niemal cały czas pozostają na bramce finału!
  3. Nasi „Francuzi”, którzy nie mogą się już pozbyć tych kwalifikacji i których nie widzimy już na stołach finałowych rundy Premier Padel
  4. para bela/tello, która wegetuje w miękkim podbrzuszu obrazów tego obwodu Premier Padel : bardzo trudny ostatni rok dla „Króla”

Szczyty

  1. Nowa para Ortega / Araujo, która od pierwszego skojarzenia osiąga swój pierwszy sukces: ekspresowy czy długotrwały efekt?
  2. Para Galan/Chingotto, która miażdży wszystko na swojej drodze!
  3. Paquito / Lebron: znakomity półfinał z „Chingalanem”, który pokazuje, że kiedy się chce, można! Gratulacje dla dwóch „szalonych” osób na torze!
  4. Czy nasza Francuzka Alix Collombon znalazła partnera, z którym będzie mogła budować na dłuższą metę?

Film z finału

Dla pań finał na tablicy wyników bliższy niż w rzeczywistości! Nawet jeśli Ari Sanchez i Paula Josemaria miały kilka okazji, to Marta Ortega i Sofia Araujo prowadziły taniec przez cały finał, wygrywając w dwóch krótkich setach! Nagle Sofia Araujo zapisała się w historii swojego sportu, stając się pierwszą portugalską zawodniczką, która zdobyła tytuł na torze Premier Padel ! Jeśli zaś chodzi o „Martitę”, potwierdza ona, że ​​mając światowej klasy zawodniczkę z pewnością staje się zawodniczką niebezpieczną i utalentowaną (ale to już wiedzieliśmy)!

W przypadku mężczyzn zawsze bierzemy te same i zaczynamy od nowa! Tyle że ten finał wyglądał jak prawdziwe trzęsienie ziemi! Częściej nazywa się to korektą przez duże „c”! 6/1 6/1: Para Coello / Tapia nigdy nie istniała w jednostronnym finale od początku do końca! Nie mam nic więcej do powiedzenia poza tym, że jest to dobrze wykonana praca dla pary „Chingalan”, która pod koniec roku coraz bardziej pozycjonuje się jako pretendent do tytułu numer 1!

Teraz wróć do legowiska padel świata, Hiszpanii, a dokładniej w kolebce padel : Andaluzja (Lebrona i Paquito)!

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez swoich rówieśników we Francji i za granicą, będzie dzielił się z nami swoją wiedzą na każdym etapie Premier Padel !