Gemma Triay i Claudia Fernandez podchodzą do naszego mikrofonu tuż po ich występie zwycięstwo w finale Premier Padel Bordeaux P2 przeciwko Ortedze / Virsedzie.

Dużo emocji

Gemma Triay : "Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Mamy za sobą bardzo dobry okres, w którym wygraliśmy dwa turnieje z rzędu. Wrażenia są bardzo dobre, jesteśmy pełni pewności siebie i gotowi do walki o kolejne wydarzenia. Praca się opłaca!”

Klaudia Fernandez (wyraźnie bardzo wzruszony): „Nie mogę mówić, przepraszam…”

Zmiany w parach

Pączek : „Zmiany partnerów stały się bardzo częste, za pierwszym razem czujesz się dziwnie, ponieważ opuszczasz osobę, którą znasz bardzo dobrze, z którą spędziłeś dużo czasu. Z Martą Ortegą wygrywaliśmy turnieje, więc nigdy nie jest łatwo, ale myślę, że trzeba się do tego przyzwyczaić, bo zawsze będą zmiany w parach.

„To był mecz, który mógł być trudny emocjonalnie. Marta jest moją byłą koleżanką z drużyny i czasami może to na ciebie trochę wpłynąć…”

Przerwa w drugim secie

Pączek : „W drugim secie prowadziliśmy 4:0, grając bardzo dobrze, znaleźliśmy rozwiązania, poziom po naszej stronie podniósł się na początku tej rundy, ale za nami spadła intensywność, popełnialiśmy błędy… Zdarza się miej chwilę luzu, kiedy myślisz, że wszystko jest pod kontrolą. Przeciwnicy, którzy nie mają już nic do stracenia, zaczynają odpuszczać i wracać, by zdobywać punkty. To właśnie w takich momentach musisz zwiększyć intensywność, poruszać nogami, grać z większą determinacją i iść po zwycięstwo, zamiast czekać, aż inni popełnią błędy…”

Fernandez / Triay Bordeaux premier padel 2024

Para, która działa

Caudia : „W zeszłym roku zająłem ósemki, kilka kwartałów, ale bardzo mało, więc naprawdę nie wyobrażałem sobie, że osiągnę takie wyniki, jakie mam dzisiaj. Miałem szczęście, nie, nie szczęście (Gemma to odbiera), to dzięki Bogu (śmiech), cóż… Gemma zadzwoniła do mnie, jest numerem 1 i dzięki całej naszej pracy, którą wykonujemy, są efekty .”

Pączek : „Myślę, że nasze style bardzo się uzupełniają, ona bardzo dobrze manewruje grą w obronie, potrafi grać ostro, z przodu, powoli… dzięki czemu mogę zachować spokój, pozostać w swojej strefie komfortu i pozostać przy siatce. Ona także przynosi mi spokój, choć oczywiście w gorących chwilach to ja muszę ją uspokajać. Zasadniczo muszę więc wykazać się zwycięskimi strzałami, agresją i spokojem w ważnych momentach. Mamy dobrze określone role, każdy wykonuje swoją pracę i dopiero wtedy, gdy odejdziemy trochę od strategii, musimy zmienić wszystko, aby wrócić do podstaw. (…) Wierzę, że nasze gry doskonale się uzupełniają.”

Różnica wieku, problem?

Pączek : „Myślę, że bardzo dobrze dogadujemy się poza torem.”

Claudia : „Nie lubię go!” (śmiech)

Pączek : „Staramy się dobrze bawić. Wybieramy się z trzytygodniową trasą po Ameryce Południowej, gdzie czasami spacerowanie po mieście jest trochę niebezpieczne, więc graliśmy w gry planszowe, oglądaliśmy telewizję padel razem… Próbowaliśmy zabić trochę czasu, bo spędzamy razem dużo czasu (śmiech). Po tych dwóch, trzech godzinach treningów lub meczów masz cały dzień na zrobienie różnych rzeczy…”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !