Jest to mała bomba pośrodku padla we Francji, a nawet być może w samym środku padla.

Padel Central Lyon, klub padel kryty Lyon zamyka swoje podwoje.

Był to pierwszy klub w regionie Lyonu, który rozpoczął przygodę z padel.

Laurent Bériard to „jeden z pionierów tego sportu„Wyjaśnia Jérôme Bécasset, prezes Padel Club de Lyon. W sierpniu 2014 oficjalnie otworzył klub swoimi kortami Padel 4 i singlem 1 z wyjątkowym krytym tarasem w świecie sportu

Ale tutaj „jak walczyć z czynszem nieproporcjonalnym do działalności?„Mówi Thomas Maurand, jeden z liderów tego centrum Padel Central Lyon.

Laurent Bériard, twórca centrum, dał wszystko, ale trzeba było iść do dowodów, czynsz był zbyt ważny

Kolejne pytanie, które stawia Thomas Maurand: „Jakie wsparcie może uzyskać Francuska Federacja Tenisowa dla prywatnych klubów wiosłowych? Jeśli jednak mamy szczęście być w aktywnej linii, zauważamy, że FFT rozróżnia kluby miejskie i prywatne i niekoniecznie oferuje tych samych pomocników., Nie zapominajmy, że to prywatne kluby padel pomogły tam występować. ”

Jutro Lyon obudzi sierotę Padel Central Lyon. Jeszcze raz dziękuję całemu zespołowi za wspaniałe chwile spędzone z tobą i gigantyczną pracę nad rozwojem naszego sportu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.