Jest to mała bomba pośrodku padla we Francji, a nawet być może w samym środku padla.

Padel Centralny Lyon, kryty klub padel w Lyonie, zamyka swoje drzwi.

Był to pierwszy klub w regionie Lyonu, który rozpoczął przygodę z padel.

Laurent Bériard to „jeden z pionierów tego sportu”Wyjaśnia Jérôme Bécasset, prezes Padel Club de Lyon. W sierpniu 2014 roku klub oficjalnie otworzył swoje podwoje z 4 kortami do padla i 1 pojedynczym z unikalnym w świecie sportu zadaszonym tarasem.

Ale tutaj „jak walczyć z czynszem nieproporcjonalnym do działalności?„Mówi Thomas Maurand, jeden z kierowników tego Padel Centralny Lyon.

Laurent Bériard, twórca centrum, dał wszystko, ale trzeba było iść do dowodów, czynsz był zbyt ważny

Kolejne pytanie, które stawia Thomas Maurand: „Jakie wsparcie może uzyskać Francuska Federacja Tenisowa dla prywatnych klubów wiosłowych? Jeśli jednak mamy szczęście być w aktywnej linii, zauważamy, że FFT rozróżnia kluby miejskie i prywatne i niekoniecznie oferuje tych samych pomocników., Nie zapominajmy, że to prywatne kluby padel pomogły tam występować. ”

Jutro Lyon obudzi się jako sierota Padel Centralny Lyon. Jeszcze raz dziękujemy całemu zespołowi za wspaniałe chwile spędzone z Wami i gigantyczną pracę nad rozwojem naszego sportu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.