Le prawe trafienie jest jednym z podstawowych ujęć padel. Jeśli będzie skuteczny, pozwoli ci to uzyskać przewagę na punkcie. Plik usługa może ci pomóc w tym rozwoju.

Kiedy stawiamy pierwsze kroki w padel, bardzo często zaczynamy od uderzenia podstawowego, czyli forhendu z linii bazowej. Ten forhend, w zależności od osoby, przyswaja mniej lub bardziej szybko. Aby pomóc Ci lepiej przyswoić forhend, warto połączyć naukę z serwem.

Dlaczego usługa?

Serwis jest strzałem oddanym z tyłu toru, który dla początkujących graczy musi być wykonany bezpiecznie i precyzyjnie, aby móc wprowadzić piłkę do gry. Zły serwis nie pozwoli na zagranie punktu ...

Czynność tę należy wykonać poniżej poziomu pasa, z co najmniej 1 stopą na podłożu, w kierunku placu serwisowego po przekątnej w poprzek toru i w kierunku okien.

Aby pomóc Ci zrozumieć podobieństwa między podstawowym forhendem i serwem, oto nasza analiza.

Odbić się

Podczas serwowania odbicie jest bardzo ważne. Musisz nauczyć się radzić sobie z odbiciem, aby uderzyć piłkę na jak najlepszej wysokości. Jeśli uderzysz piłkę w trakcie wznoszenia, będziesz mieć mniejszą kontrolę niż podczas uderzania w downswing. To samo z forhendem. Naucz się odczytywać odbicie, będziesz bezpieczniej uderzać piłkę.

Przygotowanie

W służbie istnieje kilka wysokości przygotowania. To do Ciebie należy znalezienie najlepszego przygotowania (a) do Twojej usługi. Ale jedno jest pewne: im szybciej ustawisz pala do tyłu, tym lepsze będzie twoje uderzenie. Wtedy pala umieszczona nad pasem faworyzuje serwis atakujący, podczas gdy pala umieszczona poniżej pasa faworyzuje serwis kontrolny. Nie wahaj się ustawić swojej pali, zanim nawet pozwolisz swojej piłce odbić się.

Pomyśl o tym podczas forhendu: wysoki pala ataku, niski pala obrony. Wczesne przygotowanie zwiększa efektywność forhendu.

Punkt uderzenia

Najpierw zastanówmy się, jak daleko piłka jest od Ciebie, tj. Blisko lub daleko od ciała. Świadczona usługa zbyt blisko lub zbyt daleko od ciała będzie mniej skuteczne ponieważ w ostatniej chwili będziesz musiał skorygować ramię. Wskazówka: puść piłkę wyciągniętą ręką, abyś zawsze znajdował się w tej samej odległości od piłki i rozwiniesz ten nawyk forhendem.

Drugie miejsce uderzenia, które należy wziąć pod uwagę, znajduje się przed tobą, na wysokości lub nieco z tyłu. Umożliwi to znalezienie różnych obszarów, takich jak bardzo skrzyżowane, w kierunku środka lub długiej linii. Próba zmiany tych miejsc uderzenia uświadomi ci kierunek gry, jeśli chodzi o wykonanie forhendu.

Przeniesienie ciężaru

Przechylanie ciała do przodu lub do tyłu da ci mniej lub więcej mocy. Ciało z ciężarem do przodu będzie promować potężny serwis, podczas gdy ciężar ciała do tyłu będzie promować „defensywny” serwis. Dlatego dla początkujących najlepiej jest pozostawić ciężar ciała na środku, obie stopy mocno na ziemi, aby uzyskać idealną równowagę i precyzyjny ruch.

W grze jest dokładnie to samo. Jeśli uderzysz forhendem z ciężarem ciała do przodu, zadasz przeciwnikom agresywne uderzenie, plecy z masą ciała, defensywny strzał typu lob i mocno osadzone obie stopy w ziemi., Strzały czekające, kontrola.

Koniec gestu

Po uderzeniu w piłkę pozostaje jej towarzyszyć w kierunku miejsca, do którego chcesz dotrzeć. Jeśli chcesz grać krótko, precyzyjnie, poświęcając trochę czasu na dojście do siatki, koniec ruchu będzie raczej krótki. Z drugiej strony, jeśli chcesz nadać piłce rytm, podejść szybko do siatki i zagrać głęboką piłkę z odbiciem blisko bocznego okna, będziesz musiał zakończyć szerszym ruchem.

To samo dotyczy forhendu. Krótki koniec gestu zapewni ci większą precyzję i kontrolę w porównaniu z szerokim końcem gestu, który kończy się nad przeciwległym ramieniem, co raczej sprzyja sile.

Więc masz problem ze zrozumieniem techniki forhendu z parteru? Poświęć trochę czasu na trening i zrób dziesiątki serwów. Dowiesz się wielu rzeczy… Zabierz się do pracy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.