W zeszłym tygodniu odbył się pierwszy turniej w historii Ultimate. Padel Tour i jak na pierwszy raz był to wielki sukces.

Kiedy zostanie opublikowany kalendarz na 2024 rok Premier Padel, hiszpańscy kibice okazali lekkie niezadowolenie. Rzeczywiście, choć z czterema wydarzeniami na torze finansowanymi przez Qatar Sports Investment, Hiszpania pozostaje w tym roku najczęściej odwiedzanym krajem, to i tak straciła dziewięć wiodących turniejów w porównaniu z zeszłym sezonem (13 pomiędzy WPT a WPT Premier Padel w 2023).

Uspokojeni zapowiedziami FIP, który już zatwierdził FIP Platinum w Valladolid i na Minorce, iberyjscy miłośnicy z radością powitali pojawienie się Ultimate Padel Zwiedzanie z wielkim entuzjazmem. Na nowym torze skupionym wokół Hiszpanii, ku uciesze fanów, w tym sezonie powinno znaleźć się dwanaście wydarzeń.

Publiczne zawody UPT La Coruña 2024

A premiera UPT, która odbyła się w La Coruña zaledwie kilka tygodni po powstaniu toru, w końcu przekonała wszystkich. Rzeczywiście, pomiędzy wysokiej jakości instalacjami, bezpłatną transmisją na YouTube z komentarzami szesnastek i graczami wysokiego szczebla (z członkami Top 10 w przypadku kobiet i Top 30 w przypadku mężczyzn) publiczność była więcej niż przekonana. Docenili to sami główni bohaterowie, jak powiedział nam w wywiadzie Teo Zapata.

Teraz z niecierpliwością czekamy na to, co będzie dalej. Jak już niedawno informowaliśmy, kolejny turniej odbędzie się w Leganés, obok Madryt, od 8 do 16 marcalub tuż po Premier Padel Major Kataru. Czy w stolicy Hiszpanii będzie tyle samo zawodników, co w Galicji? Czy ponownie zobaczymy sportowców na wysokim poziomie, czy też będą oni woleli skupić się na oficjalnych torach FIP, jak wyjaśnił Jon Sanz kilka tygodni temu? Wręcz przeciwnie, czy fakt, że w Madrycie trenuje wielu zawodowców, pozwoli nam oglądać jeszcze więcej czołowych zawodników? Mnóstwo pytań, na które już niedługo powinniśmy poznać odpowiedzi. Rzeczywiście, rejestracje na ten drugi turniej w historii Ultimate Padel Trasa kończy się 6 marca w południe!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !