Włochy nadal rozwijają swoją sferę padel poprzez atrakcyjną infrastrukturę i projekty. Dzisiaj jest tor padel 100% młodych ludzi sformalizowanych.

Ten ambitny projekt zapoczątkowany przez Fiamma Capitani, będzie dążyć do „reprezentować wartości sportu poprzez wysiłek, dyscyplinę i szacunek. […]”, jeśli weźmiemy słowa tego ostatniego. Dodała również, że „ Ważne jest, aby rozwijać w dzieciach umiejętność pokonywania trudności, a tym samym uczyć się na własnych błędach. Ale muszą też nauczyć się czerpać radość z tego, co robią i wiedzieć, że nie zawsze wygrywasz. ten padel to bardzo towarzyski sport, zabawny dla wszystkich i mamy nadzieję, że wkrótce wprowadzimy go do szkół. "

Mocne słowa, które jednak wyraźnie ilustrują chęć tej kobiety do przekazywania wartości i promowania ich padel z młodymi ludźmi.

Wracając do cyklu, odbędzie się on tylko na Sycylii i zgromadzi grupy chłopców i dziewcząt podzielonych na cztery kategorie wiekowe: poniżej 12, 14, 16 i 18 lat.

Źródło: Corriere dello Sport

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.