Claude Baigts prezes AECP i CICP ma zaszczyt gościć w Maladze od 6 do 9 października klub Padel Centrum Timisoary w Rumunii. Do Padel Magazine, Claude opowiada nam o swoich rozmowach z panem Lucianem Perescu, założycielem i obecnym prezesem Rumuńskiej Federacji Padel.

Le padel Rumunia

Sport w pełnym rozwoju na całym świecie padel zaprasza się od 2015 roku w Rumunii. Mężczyzna walczy o to, aby ten sport, wciąż nieznany miejscowym, stał się znany szerokiej publiczności, aby umożliwić padel stać się dyscypliną uznawaną przez państwo.

Ten człowiek jest Lucian Perescu, założyciel i obecny prezes Rumuńskiej Federacji Padel. Wlać Padel Magazineentuzjasta żółtej kulki opowiada o genezie tego szalonego projektu, a także o swoim członkostwie wEuropejskie Stowarzyszenie Klubów Padel (PKD).

PM: Kiedy Rumuńska Federacja padel został założony?
LP: Federacja jest w trakcie procesu uznania. Obecnie walczymy o padel być uznanym za sport w Rumunii. Od 2015 roku jesteśmy w stanie zaoferować ludności tę nową dyscyplinę poprzez stworzenie naszej bazy sportowej”Padel Centrum” w Timisoarze.

PM: Ile kortów ma klub Timisoara?
LP: „Obecnie ma trzy korty kryte. Jest to ważne, aby móc grać przez cały rok i oferować entuzjastom możliwość łatwiejszego ćwiczenia.. Liczymy obecnie ponad 50 graczy z padel i możemy powiedzieć, że startują trzy inne kluby przygoda też”.

PM: Jak widzisz rozwój padel w Rumunii w ciągu najbliższych dziesięciu lat?
LP: „Walczymy, podobnie jak pionierzy w innych krajach, o promowanie padel W Rumunii. Biurokracja jest skomplikowana i może zająć dużo czasu. Jeśli oprzemy się na krajach europejskich, które są dziś narodami padel, zajmie nam dziesięć lat, zanim krajowa integracja padel. Mam nadzieję, że doświadczymy gwałtownego rozwoju jak we Włoszech-Szwecji-Francji, nie mówiąc już o Hiszpanii! Ale za to Ministerstwo Sportu będzie musiało nas jak najszybciej rozpoznać.".

EFCA jako trampolina

PM: Jak dowiedziałeś się o EFCA? Czego szukasz biorąc udział w Międzynarodowym Pucharze Klubowym Padel Amatorzy?
LP: „To liderzy EFCA skontaktowali się z nami bezpośrednio. To Międzynarodowy Puchar Klubu Padel jest dla nas bardzo ważne, ponieważ pozwoli nam poznać innych liderów, ale także zaoferuje naszym graczom możliwość zmierzenia się z innymi konkurentami na różnych poziomach. To wydarzenie będzie również miało na celu nawiązanie bliskich kontaktów z innymi klubami, tak jak już to robimy z naszymi przyjaciółmi z Mołdawii i Estonii, którzy również będą obecni”..

PM: Czy zechciałby Pan zostać członkiem FORUM EFCA, organu, który powinien zgłaszać propozycje i krytykę rozwoju padel przez kluby?
LP: „Z pewnością tak. Mimo że zaczynamy rozwój padel w Rumunii możemy wnieść nasze pomysły dotyczące naszej ogólnej wizji tego sportu, która musi uwzględniać społeczną i zabawową stronę tej dyscypliny. Międzynarodowy Puchar Klubów AMATORSKICH padel wydaje mi się wielką szansą dla krajów takich jak nasz. Chciałbym również podkreślić pracę naszego przyjaciela José Miguela Vinalsa, który umożliwił nam kontakt z wieloma decydentami w padel ale także z EFCA”.

Pozostaje 3 miejsca wziąć udział w tym konkursie. Jeśli jesteś klubem i chcesz ubiegać się o rejestrację na edycję 2022, skontaktuj się z członkami AECP.

E-mail: Contact@aecp-padel. I

Tel: Lorenzo Lecci Lopez – +33 6 31 80 48 90 – Claude Baigts – +33 662 448 785

Więcej informacji można znaleźć na europejskiej stronie internetowej Padel Puchar.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.