Mistrz wpt 2015 kończy się zwycięstwem Marrero Salazara nad siostrami Alayeto (6-3 6-2). Czyste zwycięstwo i bez zadziorów para, która nie była tak ulubiona, że ​​zmierzy się z lornetką, liczby na całym świecie. Siostry nie znalazły rozwiązania. Twarz była zbyt regularna. Uznaj, że siostry siostry, sukces nie był na spotkaniu, z wieloma bezpośrednimi błędami, które ułatwiły zadanie Marrero / Salazar. Mapi Alayeto popełni także podwójny błąd, aby przyznać się do 2-4 ...

Grając w zróżnicowaną i skuteczną grę, Marrero i Salazar oparli się podczas meczu na „bandeja” wspieranej lub umieszczanej przez Madrilenian A. Salazar, a także na głębokich atakach piłki kanaryjskiego gracza z siedzibą w Katalonia, M. Marrero.

Finał mężczyzn nie miał nic z „klasycznego” plakatu oferowanego przez finał hiszpańskich kobiet 100.

Po zaskoczeniu Sanyo - Mieres w półfinale, Moyano i Grabiel zaatakowali szaleńczo tempo z Juanem Martinem Diazem i Maxim Sanchezem i wygrali pierwszą rundę w minutach 22 (6-2), Maxi Sanchez osiągnął początek nieprzekonującego meczu.

Reakcja Diaz / Sanchez była opóźniona i „el Mago” (magik) musiał wykorzystać całą swoją klasę, aby zaoszczędzić kilka punktów przerwania, zanim wygrał drugą rundę w serwisie przeciwników 6-4. Sanchez stopniowo wracał do swojego najlepszego poziomu i pomimo kilku „puntacos” (wspaniałe osiągnięcie dające rację) młodemu Moyano, trendu nie można było odwrócić: Diaz grał bardziej agresywnie, a Sanchez nie pozwalał już Moyano polegać na jego niszczycielskie rozbicie (2-6 6-4 6-1 do gry 1h20). Zwróć uwagę, że Maxi Sanchez „Tiburón” (rekin) wygrywa tutaj swój 3th tytuł mistrza wpt z trzech konkursów.