„Pasja jako paliwo”

Po pierwsze, Roland Garros, który pomógł zaoferować niestrudzone skrzydła Padelowi do rozwoju we Francji, a na pewno na całym świecie.

Nigdy w historii Padel nie było tylu zagranicznych mediów dla sportu takiego jak ten i tak wielkiego czasu (tygodnie 3). Z pewnością będziemy pamiętać za kilka lat te chwile, kiedy padel wygrał paski, by stać się „ modny sport ".

Po pierwsze, dawna francuska federacja Padel pozwoliła na organizację w Tuluzie etapu mistrzostw świata w Padel w 2000. 1er sukces francuskiego padla.

Następnie niektóre kluby, takie jak klub Hers, Paddle Plus (Toulouse), klub Cassis, Mandelieu i oczywiście Set Club (Aix-en-Provence) ze słynnym międzynarodowym turniejem, « noszą francuski padel przez wielką dekadę Jak przypominają nam Jean-Marc Lenoir i Béatrice Nicolau, menedżerowie Set Club i Club de l'Hers. Byli prawie sami, a padel polegał głównie na nich i ich pasji.

Kliknij, a następnie trampolinę

Wprowadź okres 2012 / 2013: a „ kliknij Do oczu stare Jak wyjaśniono w środku. Nagle ten mało znany sport stał się modny wraz z rozwojem wielu klubów padel, takich jak Sophia (Real Padel), Perpignan (Le Club du Mas), Laval (Padel Park), Soccer Park, w tym Champigny ...

Reszta historii, my to przeżywamy. W lutym 2014 r. Francuska Federacja Tenisowa włączyła padla do swojego statutu. Kilka miesięcy później FFT uzyskał zgodę Ministerstwa Sportu na reprezentowanie padla we Francji. Powstaje wiele klubów (Central Padel W Lyonie Padel postawa i Padel Sensation, dwa duże kluby w Lille ...), Henri Leconte rozpoczyna budowę kortów do Padla (przyp. Red., Henri Leconte Padel Klub)…

Maj / czerwiec 2015: to z pewnością punkt wyjścia przygody, która zaczyna się dopiero od tego pola do padla z Rolandem Garrosem, ale także od Sportingu w La Baule podczas mistrzostw świata weteranów tenisa.

Między startem regionalnych faz mistrzostw Francji w Padlu, etap World Padel Tour która odbędzie się na początku września w Monako i na końcu na torze krajowym Padel Puchar, który wkrótce rozpocznie się wybuchową fazą finałową w Cap d'Agde pod koniec października (razem z Pucharami Kraju w tenisa), wszystko jest zielone, aby ten sport zajął bardzo daleko.

Aby poznać program francuskiego padla: https://padelmagazine.fr/calendrier-padel/

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.