To jest sytuacja, którą już mamy opisane w jednym z naszych artykułów na lob pod adresem padeljest całkowicie możliwe, aby na lobie uzyskać „par 4”.

Ogólnie rzecz biorąc, „par 4” to strzał, który wykonujesz, gdy jesteś bardzo blisko siatki. Przy łatwym uderzeniu, kontrataku, a nawet woleju dla bardziej wprawnych, uderzymy piłkę w ostry sposób, tak aby odleciała i wyleciała przez czterometrową bramkę. Jak już wiesz, jeśli regularnie nas czytasz, „par 4” to ostateczny strzał, który kładzie kres temu sednu. Nie ma więc sensu biegać jak szalony, próbując ponownie wprowadzić piłkę do gry…

Ale wróćmy do tematu dnia: nie, „par 4” nie ograniczają się do sytuacji wymienionych powyżej. W rzeczywistości jest całkowicie możliwe, aby na lobie uzyskać „par 4”. Aby to zrobić, musisz wysłać tak zwany lob świecy, czyli kulę, która wzniesie się bardzo wysoko, tak wysoko, że utrzyma prędkość wystarczającą do przejścia przez czterometrową siatkę po odbiciu. Piłka musi również spaść we właściwe miejsce, aby mieć wystarczający kąt, aby móc wyjść.

Jak widać, jest to dość trudny strzał, zwłaszcza że przeciwnicy, jeśli wyczują, że to się zbliża (jak nasz gwiazdorski komentator Mario Cordero), zagrają piłką na żywo. Dlatego właśnie nie widzimy tego ruchu często na stokach, ale wiemy, że istnieje. Widzieliśmy go ponownie w ten wtorek podczas meczu poprzedzającego Bordeaux P2 pomiędzy Castillon / Piltcher i Bellver / Borrero. Dowód na zdjęciach:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !