Padel Magazyn - The Padel kobiecy i męski był w centrum uwagi!

Do edycji turnieju 1e „All Suites Resort & Spa” zarejestrowały się pary 20, w tym drużyny 4 z Włoch (Mediolan) i najlepsza francuska para w rankingu 2013.

W programie: turniej mężczyzn i trening / klinika / mecz z argentyńską mistrzynią Paulą EYHERAGUIBEL

Piątek 18 Październik 19h : Początek pięknego weekendu z rozpoczęciem pierwszych meczów męskiego turnieju ...
Wiele gier zaplanowanych na weekend z okrążeniami 3 do rozegrania przed przybyciem do finałowego losowania. Każda runda składała się z kilku pul 3, aby każda para mogła rozegrać przynajmniej mecze 2 ...


Sobota 19 październik

* 10h : Początek drugiej rundy turnieju i początek treningu z Paulą EYHERAGUIBEL, która podczas godzin 2 trenuje kilka dziewcząt z francuskiej drużyny wiosłowej (Laurence ANDREOLETTI, Sandy GODARD, Virginie PIRONNEAU i Géraldine SOREL). Ze swojej strony jestem na skraju sądu, jako oficjalny ... tłumacz Pauli!

W towarzystwie Sergio FITA (hiszpańskiego instruktora padla) Paula kontynuuje ćwiczenia do kosza z pracą obrony, wspinaczką w locie, scenariuszami gry ... Pierwsza godzina poświęcona technice, a druga godzina taktyce czw

Dwie godziny non stop ... dziewczyny kończą policzki bardzo czerwone, ale szczęśliwe! Doskonałe przygotowanie do Mistrza Francuskiej Federacji Wiosła w Tuluzie na początku listopada!

Tymczasem mecze turniejowe są powiązane jeden za drugim. Hierarchia jest przestrzegana ... niewiele niespodzianek, jeśli nie bardzo dobry poziom włoskich par!

W środku dnia rozpoczyna się X runda turnieju 3, która określi pary 3, które zakończą ćwierćfinały finałowego stołu.

* 14h30 : początek kliniki z Paulą i Sergio. Jednogodzinne obroty 3 z małymi grupami 5 na każdym z krótkich 2.
Paula uczy podstaw obrony, a Sergio sprawia, że ​​gra działa z siecią ... 30mn na każdym z kortów, a następnie rotacja ...

I zawsze jestem na krawędzi sądów, aby tłumaczyć ... wspomagana przez Evę w krótkim 2eme! W sumie gracze 30 na wszystkich poziomach skorzystają z rad Pauli i Sergio podczas tego popołudnia ... Intensywne, mówiłem ci!

Późnym popołudniem trzy pary, które dołączają do włoskiej pary GIRODAT / MARTIRE w finale 1 / 4, to DELABOUDINIERE / PENET i DAVID / MONMARSON (pary francuskie) w towarzystwie włoskiej pary FATELLI / SEVERINI.

Niedziela 20 październik


* 9h30
: początek półfinałów, w których przestrzegana będzie hierarchia: FOUQUET / FOUQUET (seeded No. 1) łatwo pokonają GIRODAT / MARTIRE i SPECTOR / SINISI (seed No. 2) zrobią to samo przeciwko FATELLI / SEVERINI.

* 11h : Po lekkim deszczu mecz pokazowy z argentyńską zawodniczką Paulą EYHERAGUIBEL (ośmiokrotną mistrzynią świata, jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii Padel), Sergio FITA, Ximet GONZALEZ (dwie hiszpańskie zawodniczki z regionu Walencji) i ja, Kristina CLEMENT (członkini francuskiej drużyny kobiecej) Padel, brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata w Cancun w 2012 roku) startują na śliskiej nawierzchni trudnej do gry.

Na szczęście chmury nieco się oddalają, a sucha ziemia umożliwia piękne i spektakularne wymiany. Pierwszy zestaw: Paula i Sergio zmierzą się z Ximetem i mną. Paula i Sergio wygrywają 7 / 6. Zmiana zespołu na 2th set: Paula i ja przeciwko chłopcom. Zwycięscy chłopcy 6 / 3, ale zakończymy remis wygrywamy!

Publiczność jest pod wrażeniem szybkości wymiany, odwrócenia obecnej sytuacji (punkt nigdy nie jest stracony w padelu!) I talentu Pauli, który umie uderzać piłki we wszystkich pozycjach taki obiekt ... Z mojej strony zarządziłem pierwszą dormiloną mojego życia!

* 12h15 : Idziemy do przodu i rozpoczynamy turniej z obawy przed deszczem.

Najlepsza francuska para, N ° 1 w rankingu francuskim, złożona z Patricka i Kevina FOUQUET (ojciec i syn), znalazła w finale parę Argentino - włoski z Gustavo SPECTOR (który był jednym z najlepszych argentyńskich graczy kilka lat temu w Argentynie , flagowy kraj Padelu z Hiszpanią) związany z Giuseppe SINISI.

Po zaciętej bitwie trwającej prawie 2 godzin i po zapisaniu piłek meczowych 2, FOUQUET ostatecznie wygrał wynik 2 / 6 6 / 2 7 / 6 (7 wskazuje na 5 w dogrywce). Bardzo fajny finał z bardzo widowiskowymi punktami, który pozostał niezdecydowany do końca.
I tak kończy się bardzo miły weekend intensywnego wiosła!

Podziękowania dla Michela Laborie za zdjęcia wykonane podczas meczu wystawowego, a także zdjęcie wykonane podczas finału mężczyzn z Gustavo Spectorem i Giuseppe Sinisi w locie. *

Kristina Clément - Padel Magazyn

* Możesz zobaczyć wszystkie zdjęcia i filmy na tej stronie lub wchodząc na swoją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PadelMagazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.