W okresie, o którym dużo się mówiumiędzynarodowienie padel professional, uderzające jest to, że w Premier Padel Egzaminy końcowe w Barcelonie wszyscy sędziowie to Hiszpanie i wyłącznie mężczyźni.
Nie chodzi tu oczywiście o kwestionowanie umiejętności obecnych na tym meczu hiszpańskich sędziów Mistrzowskie finały, ostatni turniej sezonu, w którym bierze udział 16 najlepszych zawodników świata. Można się jednak zastanawiać, czy nie byłoby bardziej właściwe pozwolić sędziowie międzynarodowi, już aktywny w obwodzie Premier Padel, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Wśród wybranych arbitrów znajdziemy w szczególności Marcosa Villara, Federico Samper et Honoriusz Garcia, przy czym ten ostatni był w centrum kontrowersji w Chile, mimo że pozostaje sędzią uznanym za swoje umiejętności. Pomysł nie polega na krytykowaniu wartości lub umiejętności obecnych sędziów, ale raczej na podkreśleniu, że tor, który chce międzynarodowo mogła zróżnicować swoje wybory, nawet jeżeli większość konkurujących ze sobą graczy to Argentyńczycy lub Hiszpanie.
Niewykorzystany panel sędziów międzynarodowych
Premier Padel i Międzynarodowa Federacja Padel (FIP) Mają jednak panel kompetentnych sędziów, którzy sędziowali przez cały rok na różnych turniejach. W szczególności myślimy o Francuzach Floriana Couturier, Benoît Varini Mounira Djaballaha, w języku belgijskim Petera Claeysaa także Argentyńczykom Gustavo Cueto et Jonathana Mansura. Inne nazwy, np Giuseppe Iacobucciego, Walerio Polimanti, Albo Edwarda Alfonsiego również zasłużyłaby na swoje miejsce.
W przypadku kobiet liczba sędziów międzynarodowych jest jeszcze bardziej ograniczona. Jeszcze jeden powód, aby wyróżnić takie postacie jak Włoch Wirginia La Gata, którego obecność stanowiłaby silny sygnał na korzyść różnorodność.
Turniej Masters zasłużoną nagrodą?
Ponieważ jest to turniej mistrzów, wydaje się uzasadnione, że podczas tego wydarzenia nagradzani są najlepsi sędziowie, czyli ci, którzy byli najbardziej aktywni i skuteczni w ciągu całego sezonu. Ale czy rzeczywiście tak było w tym przypadku?
A jak Wy o tym myślicie, drodzy czytelnicy? Czy to stracona szansa na dalszą promocjęumiędzynarodowienie i różnorodność w arbitrażu Padel?
.
Franck Binisti odkrył padla w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od tego czasu Padel stał się częścią jego życia. Często można go zobaczyć podczas tournee po Francji, gdzie relacjonuje najważniejsze francuskie wydarzenia związane z padelem.