W ostatnich meczach francuskiej drużyny w tych mistrzostwach świata padel Francja raczej rozwinęła się z Niemcami. Oba kraje starły się o honorowe miejsce w 11e na świecie nad krajami uczestniczącymi w 16.

Pierwsza nietypowa francuska para, odkąd miała zagrać Scatena związaną z Bensadounem w meczu 1. Interesujący mecz, ponieważ po prawej stronie zobaczył Jérémy Scatena, był również w stanie bardzo zranić. Laurent Bensadoun rozwinął się, ograniczając błędy. Osiągnął bardzo dobry świat, w tym świat przeciwko Portugalii, który pozostanie na czele. Francuska para bije Niemcy na wynik 6 / 4 6 / 2.

W meczu 2 para Lapouge / Veber jest ponownie powiązana. 4e na padlu Mistrzostw Francji miesiąc temu, po wygraniu meczu z USA, zdaje sobie sprawę, że nowy mecz jest bardzo poprawny, nawet jeśli był bardziej zmienny w grze. Zwłaszcza w pierwszym secie Lapouge wydaje się trochę zmęczony wczorajszym meczem z Portugalią. Trudne do rozpoczęcia gry, jednak Lapouge / Veber wygrywa pierwszy zestaw 7 / 6. Potem mecz staje się łatwiejszy dzięki Lapougeowi powrócił do biznesu, a metronom Fabien Veber pozostał wierny sobie w trybie „ściany” od początku do końca meczu.

W meczu 3 para Mannarino / Ritz zakończyła pracę. Mecz bez stawki, ponieważ Francja prowadzi 2 mecze do 0, mecz pozostał poważny i bardziej uzależniony niż oczekiwano. Poziom jest dobry. Niemcy nie chcą wracać do domu po 3/0. W pierwszym secie niewiele się dzieje, mała przerwa na poziomie 5 wszędzie i Francja potwierdza swój set. To samo w drugim secie, ale tym razem Niemcy doprowadzili Francuzów do tie-breaka. Pomimo ciasnego seta i długich punktów Francja ostatecznie pokonała Niemcy z końcowym wynikiem 7/5 7/6.

Francja jest więc oficjalnie narodowym narodem 11e. Czy to dobry wynik? Biorąc pod uwagę okoliczności, prawdopodobnie nawet jeśli miała nadzieję, że znacznie lepiej. Francja była szczególnie nieefektywna w meczach w pierwszej grupie. Powinna mieć co najmniej drugą sekundę swojej kury, biorąc pod uwagę, że kura powiedziała dla niektórych najbardziej jednorodnych, mówiąc najsłabszych. Bez nasion i żadnego kraju, takiego jak Urugwaj, Portugalia czy Brazylia w grupie C Francji. Ale przybyła 3e. Za nią gra w Portugalii, ponieważ 3e przybył do celi śmierci. Francja nie odeszła daleko od tego wyczynu, ale z pewnością musieliśmy zareagować, aby uniknąć tej sytuacji.

Francja będzie musiała przejść etap kwalifikacyjny, aby spróbować ponownie w tych mistrzostwach świata w drużynie wiosłowej.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.