Obwód zawodowy padel, World Padel Tourtrwa przez rok skomplikowane finansowe. Mniej turniejów, mniej widzów, czy firmie uda się to na sucho?

World Padel Tour, od 2013 roku część grupy Estrella Damm. Stale ewoluujące lata nadejdą w 2020 roku z nadzieją na zyski.

Pech, pojawia się Covid-19 i tylko 11 z 24 zaplanowanych etapów będzie mogło się odbyć. W związku z kryzysem zdrowotnym organizacja mogłaby w ogóle odwołać sezon, ale dzięki chęci, a także wsparciu sponsorów i zawodników WPT zrobiło wszystko, abyśmy mogli trochę nacieszyć się tym spektaklem.

Niektóre liczby

Witryna Palco 23 dzieli się z nami swoimi odzyskanymi liczbami z sezonu WPT. Zacznijmy od publiczności. W 2020 r. Tylko 2 turnieje przyniosły przychody z biletów; Marbella przed zamknięciem i Barcelona z zaledwie 9% planowanej całkowitej pojemności lub około 1000 osób na trybunach. W związku z tym sprzedaż miejsc spadła o 80%, a nawet mówi się o 98% spadku sprzedaży miejsc VIP.

Ponieważ nie udało się ukończyć wszystkich testów (tylko 11 z 24 planowanych), prawa straciły 75%, co jest ogromną wartością dla firmy.

Na szczęście w tym roku 2020 przyniesie wzrost praw telewizyjnych wraz z dodaniem Gol (Hiszpania), Sky (Włochy) i NENT (kraje skandynawskie). Prawa te przyniosły 38% więcej niż w poprzednim sezonie, powiew świeżego powietrza, który zachęca nas do ponownego startu pod koniec roku.

Mistrz, który zostanie w Hiszpanii

Master miał rozgrywać się w Madrycie, jednak w trosce o sumienie i ochronę zawodników w obliczu pandemii organizacja zdecydowała się na zmianę lokalizacji, wybierając Minorkę. Nawet Szwecja zaproponowała, że ​​będzie gościć mistrza, ale zbyt wiele „ryzyka” dla graczy, którzy mieszkają w większości w Hiszpanii.

A 2021?

25 wydarzenia mogłyby nastąpić w 2021 r., ale nie są one jeszcze oficjalne, ponieważ wszystko będzie zależało od ewolucji sytuacji zdrowotnej. Ale wiemy, że partnerzy WPT pozostaną obecni i nadal będą wspierać najlepszych padel na świecie.

Więcej krajów, więcej wydarzeń, więcej opinii publicznej, a przede wszystkim większa widoczność. Jeśli wszystko znów stanie się „normalne”, sezon 2021 ma bardzo duże szanse być wyjątkowy zarówno pod względem widowiska, nowych krajów zaangażowanych, jak i finansów World Padel Tour.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.