Wbrew plotkom, jakie krążą Stupę z Paquito Navarro, raczej pokusilibyśmy się o postawienie na skojarzenie Franco Stupaczuk / Pablo Cardona.

Stupa lubi bawić się z leworęcznymi

Franco Stupaczuk lubi lewaków. Grał zwłaszcza z Pablo Limą i Alexem Ruizem, odnosząc sukcesy, o których wiemy. W 2021 roku wygrał Sardinia Open i Mexico Open z Alexem Ruizem, a my pamiętamy to niesamowite zwycięstwo Stupy z Pablo Limą podczas Human Padel Otwarte w Tuluzie w 2022 roku.

Rok 2023 był najlepszym rokiem dla Stupy wraz z jego przyjacielem z dzieciństwa i byłym partnerem, Martinem Di Nenno, z łącznie sześcioma wydarzeniami w World Padel Tour wygrał. Ale w 2024 r. sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Dominują dwie pary: Tapia/Coello i Chingotto/Galán. Na chwilę obecną brak tytułu dla Di Nenno / Stupa…

Rozumiemy zatem, dlaczego utwór Pabla Cardony, młodego leworęcznego Hiszpana w wieku poniżej 20 lat, który z pewnością jest jednym z przyszłych mistrzów padel na całym świecie, postulują niektórzy eksperci.

Cardona: logiczny wybór

Jeśli inne opcje wydają się bardziej logiczne pod względem rankingu, jak Sanz czy Yanguas, wybór Cardony byłby dla nas interesującym wyborem. Przede wszystkim jest zawodnikiem leworęcznym, grającym bardzo ofensywnie, co Stupa szczególnie ceni. Współpraca ze Stupą byłaby oczywiście szansą, której dla 32. zawodnika na świecie trudno byłoby odmówić. Awans byłby olśniewający, a Cardona mogłaby regularnie występować w czterech ostatnich największych turniejach na świecie. Taki byłby z pewnością cel tego ewentualnego stowarzyszenia.

Ranking, naprawdę problem?

Jedynym problemem Cardony, poza pewnymi nieprawidłowościami, jest jego pozycja w rankingu. Stupa mógłby się zastanowić, bo mimo swoich 8625 punktów mógłby wypaść z czołowej 4 par. Jeśli jednak jest to stowarzyszenie długoterminowe, nie ma wątpliwości, że Stupa może ruszyć dalej. Po raz kolejny nie potwierdzono jeszcze rozdzielenia Di Nenno i Stupy, ale jak już wczoraj powiedzieliśmy, staramy się rozdzielić prawdę od fałszu. Na razie styl naszego przyjaciela Stéphane’a Penso wydaje się prawidłowy.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.