Jak powiedzieliśmy wcześniej,studium Playtomic i Deloitte pokazuje nam ewolucję liczby sądów padel w Europie od 2020 do 2023 roku.

Le padel zrobiła duży krok w świecie sportu. Przybył na Stary Kontynent przez Hiszpanię, teraz rozwija się w całej Europie.

Zauważamy, że za Hiszpanią kraje z największą liczbą torów to Włochy, Szwecja i Belgia. We Włoszech liczba pasów startowych padel, obecnie 6000, może zbliżyć się do 7 w 500 roku. W Belgii tego samego dnia zbliży się poprzeczka 2023, podczas gdy w Szwecji wkrótce przekroczy się 2500 sądów!

W innych krajach dane są również bardzo obiecujące. Jak powiedział Arnaud Di Pasquale, Francja ma nadzieję przekroczyć 2000 wyciągów w 2024 roku. Portugalia nie może pozostać w tyle, z potencjalnie prawie 1500 wyciągami w tym samym terminie.

Ten wzrost mocy padel pokazuje potencjał tego sportu. Pomiędzy przyjemnością a rywalizacją przemawia do coraz większej liczby sportowców!

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!