1e edycja Henri Leconte Padel Tour 2016 zakończyła weekend 15-16 w październiku w Tennis Padel Club w Reichstett, miejscu krajowego finału HLPTour.

2016 HLPTour w liczbach to: etapy 3 (Reichstett, Mont-de-Marsan, Avignon), finał 1 (Reichstett), zespoły 150 zarejestrowane na etapach, w tym pary 25 do finału:

  • Reichstett: całkowity sukces. Etap 3-4 September idealnie zainicjował tor Henri Leconte. HLPTour zgromadził pary 40 dla kortów wiosłowych 2! Z pewnością największy turniej w regionie. Mimo deszczu ostatnie mecze rozgrywano w weekendy.
  • Mont-de-Marsan: To nowy klub HLP od końca czerwca. Druzgocący start z zespołami 30 rozpoczynającymi się na etapie 17-18 we wrześniu. Mały +: wyjątkowy czas w wyjątkowym otoczeniu.
  • Avignon: klub Awinion podpisany Henry Leconte również zaproponował swój etap HLPTour 8 października. Padel zaczyna pękać w okolicy. Scena pokazała to dobrze.

Na 1 edycja finałów w TC Reichstett: kategorie 4 (gwiazda męska, gwiazda damska, poziom średni, gwiazda mieszana), zwycięskie zespoły 4 + nagroda specjalna.

Świetne słońce i dostawa nagród przez Henri Leconte, który przyjechał przez cały weekend.

Laureaci Henri Leconte Padel Tour 2016:

  • Star Gentlemen: Alexis Koessty / Sacha Brandon Merzetti
  • Gwiazda damska: Alexandra Feist / Joanna Tomera
  • Poziom średniozaawansowany: Alexandre Lorentz / Sandro Simeoni
  • Gwiazda mieszana: Joanna Tomera / Corentin Biron

Nagroda specjalna: Jonathan Gomez, który rozegrał mecze 7 w ciągu dnia, finał mieszanego i gwiazdę. Będzie musiał zrezygnować z kolejnych skurczów i więcej niż 4h wysiłków na polach Padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.