Pierwsza edycja Henri Leconte Padel Tour 1 zakończyła weekend 2016-15 października w Tennis Padel Club w Reichstett, gdzie odbył się krajowy finał HLPTour.

HLPTour 2016 w liczbach to: 3 etapy (Reichstett, Mont-de-Marsan, Avignon), 1 finał (Reichstett), 150 drużyn zarejestrowanych na etapy, w tym 25 par do finału:

  • Reichstett: całkowity sukces. Etap 3-4 września był idealnym początkiem toru Henri Leconte. HLPTour zgromadził 40 par na 2 korty padel ! Z pewnością największy turniej w regionie. Mimo deszczu ostatnie mecze rozegrano w weekend.
  • Mont-de-Marsan: To nowy klub HLP od końca czerwca. Zaskakujący start z 30 drużynami na starcie podczas etapu 17-18 września. Mały dodatek: wyjątkowa pogoda w wyjątkowym otoczeniu.
  • Avignon: Klub Avignon podpisany przez Henry Leconte również zaoferował swój etap HLPTour 8 października. Plik padel zaczyna przebijać się w regionie. Scena dobrze to pokazała.

Na 1 edycja fazy finałowej w TC Reichstett: 4 kategorie (gwiazda mężczyzn, gwiazda kobiet, poziom średniozaawansowany, gwiazda mieszana), 4 zwycięskie drużyny + nagroda specjalna.

Świetne słońce i dostawa nagród przez Henri Leconte, który przyjechał przez cały weekend.

Laureaci Henri Leconte Padel Wycieczka 2016:

  • Gwiazda mężczyzn: Alexis Koessty / Sacha Brandon Merzetti
  • Ladies Star: Alexandra Feist / Joanna Tomera
  • Poziom średniozaawansowany: Alexandre Lorentz / Sandro Simeoni
  • Gwiazda mieszana: Joanna Tomera / Corentin Biron

Nagroda specjalna: Jonathan Gomez, który rozegrał 7 meczów w ciągu dnia, finały mieszane i gwiazdowe. Będzie musiał zrezygnować z następujących skurczów i ponad 4 godzin wysiłku na padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.