Dzisiaj o Padel Magazine chcemy podkreślić młody hiszpański talent, Javier Leal, również nazywany „Javi Zabójca".

To z powodu Santi łańcuch youtube Desde dentro del padel TV że dowiemy się trochę więcej o rodaku z Puerto de Santa Maria w prowincji Kadyks.

YouTubeur miał to szczęście, że mógł spędzić dzień z młodym samorodkiem. Rozpoczyna się rodzinnym śniadaniem przed wyjazdem na kilkugodzinny trening. W miłej atmosferze i w charakterystycznym dla niej dobrym humorze Santi idzie na spotkanie z tymi, którzy tworzą codzienność Javi leal.

„Jego trener coś w nim zobaczył”

„W domu jest bardzo cichym dzieckiem, gra na konsoli, ogląda seriale, ale nie jest imprezowym zwierzęciem. Natomiast gdy był mały był czystym kijem dynamitowy. On się nie zatrzymał ” zwierza się nam swojego ojca.

„Kiedy był mały, oczywiście towarzyszyliśmy mu, ale trochę później, kiedy zaczął trenować z Fran Cepero, ten ostatni zabierał go na różne konkursy i tam stawał się coraz bardziej samodzielny”

Zaczął się ze mną bawić. dużo ćwiczyłem padel z moimi przyjaciółmi i kiedy się spotkaliśmy, Javi przyszedł z nami. Przez cały mecz nie dawał nam spokoju, a kiedy strony się zmieniły, przyszedł do mnie i poprosił, żebym rzucił w niego kilkoma piłkami. W przeciwnym razie w domu zacząłby grać pod ścianą, dopóki nie zapisaliśmy go do klubu na lekcje.

Pierwsze lekcje trwały tylko kilka miesięcy, ponieważ jego ówczesny trener dostrzegł w nim coś więcej i poradził nam zapisać go do innej szkoły. Mówi nam, że ten dzieciak miał zostać mistrzem Hiszpanii. Okazało się, że miał rację, bo w 2013 roku Javier był mistrzem Hiszpanii w kategorii Benjamins”.

Dyskusja toczy się wokół dobrego „śniadanie” a czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie dnia niż delektowanie się typowym hiszpańskim śniadaniem: chlebem tostowym z oliwą z oliwek – szynką i kawą. Całkiem emblemat wśród naszych iberyjskich przyjaciół.

Ruch awaryjny

Jak powiedzieliśmy nieco wcześniej, rodzina Leal pochodzi z Puerto de Santa Maria w prowincji Kadyks w Andaluzji. Ojciec Javi wyjaśnia, jak narodził się pomysł na przeprowadzkę do stolicy i dlaczego stało się to tak szybko.

“Podczas zawodów World Padel Tour w Madrycie do którego Javi uczestniczyliśmy, poszliśmy następnego dnia do akademii M3, aby zobaczyć Alejandro Galan i Juan Lebron ćwiczyć. Powiedzieli mu, żeby wziął kumpla i przyjechał z nimi trenować. Podczas rozmowy z Jorge Martinezem powiedział mi, że chce Javi zamieszkać w Madrycie, aby rozpocząć nową przygodę. Za miesiąc musieliśmy wynająć dom na południu, wprowadzić się do nowego mieszkania, negocjować z pracodawcą transfer do stolicy i znajdź Marcie nowe liceum.

Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy, kiedy tu dotarliśmy, było zabranie Javi w szkoleniu".

„Radykalna zmiana”

Oczywiście, gdy się nad tym zastanowić, ta zmiana otoczenia w ciągu miesiąca musiała być bardzo trudna Xavier i jego rodzina. Przejście od słodyczy andaluzyjskiego życia do szaleństwa wielkiego miasta nie jest łatwe. To patriarcha rodziny mówi nam nieco więcej o tej radykalnej zmianie.

"Na poziomie ekonomicznym na początku było trudno, ponieważ jestem urzędnikiem państwowym, a pensję zarabiam w Madrycie tak samo, jak wtedy, gdy byłam w Kadyksie. Ale tutaj wszystko jest droższe. Nawet pójście na piwo lub napój gazowany do baru staje się bardziej skomplikowane, ponieważ żyliśmy tylko z mojej pensji, więc pozbawialiśmy się wychodzenia i picia napojów w domu. Potem przyszła pandemia i dla każdego wyjazdu musieliśmy przeprowadzać testy PCR. Ale to podczas turnieju w Vigo wszystko się zmieniło Javi.

„Zrobił historię”

Pamiętaj, że młody samorodek był wtedy kojarzony z Miguel semmler. Dwóm Hiszpanom, którzy startowali w preprevias, udało się wejść do stołu finałowego dojście do ćwierćfinału, odnosząc 9 zwycięstw z rzędu. Nigdy wcześniej tego nie widziano.

Jego ojciec wspomina: Przygotowaliśmy się do wyjazdu do Vigo i musiała być 4:00 rano, kiedy ruszyliśmy drogą w kierunku Galicji. Brak dźwięku w samochodzie, pamiętam, że musieli grać przeciwko Sillingo i Mati Diaz. I tam wygrywają".

To właśnie w tej chwili Javi interweniuje w dyskusji:Czekaj, musisz im powiedzieć. Przyjechali do Vigo bez zmiany ubrania, bo byli pewni, że przegram !” (śmiech)

Ojciec kontynuuje: „To prawda (śmiech)! Zarezerwowaliśmy więc hotel i poszliśmy na bazar kupić ubrania z myślą, że następnego dnia wyjedziemy. Nadchodzi następny dzień, gra i wygrywa. Rebelote wracamy na ten sam bazar i kupujemy jedną lub dwie koszulki i bieliznę. Dobrze następnego dnia Paquito Navarro i Martin Di Nenno odesłał nas do domu ! "

„I to właśnie dzięki rezultatom marki zaczęły się do siebie zbliżać i można było tworzyć partnerstwa. ale to prawda, że ​​przed Vigo mieliśmy trudne czasy"

Javi Leal przygotowanie do woleja bekhendowego 2022
Javi Leal sponsorowany przez Bullpadel od zeszłego sezonu

Codzienne treningi

Po chwili relaksu przy kawie czas na Javi na rozpoczęcie dnia. Na programie treningu fizycznego i technicznego.

„Od 8:00 do 9:00 zaczynamy od wzmocnienia mięśni, potem mam 30 minut odpoczynku i od 9:30 do 11:00 kontynuujemy ćwiczenia padel. Ekspresowy prysznic bo o 11:30 mam umówione spotkanie z psychologiem w innym klubie na mniej więcej godzinę. jemy lunch, ao 15:30 gramy padel contre Pincho Fernandeza i Antonio Diestro."

Podczas wideo możemy być świadkami typowego szkolenia Javi leal zasugerowany przez jego trenera fizycznego Pablo Cabrera i jedno jest pewne, ten ostatni nie schodzi z drogi ze swoim protegowanym.

Javi Leal Santi Pablo Cabrera

Pablo Cabrera : „W zeszłym roku w Javierze nastąpiła zmiana mentalności. Pracuje dużo więcej, jest dużo bardziej skoncentrowany. Po kontuzji zmienił się radykalnie i dziś widać to na torze".

Javi leal " Na początek z Paweł było to skomplikowane, ponieważ dużo prosił, a w Kadyksie nie byłem do tego przyzwyczajony (Śmiech). Ale dzisiaj wszystko jest w porządku, pomaga mi nakierować mnie na właściwą drogę i jestem zachwycony".

Ale dość gadania, jest 09:10 i trzeba kontynuować trening padel. Kieruj się na drugą stronę ulicy, aby przejść do drugiej części klubu, na M3 Padel Akademia

„Przyszła obietnica padel"

Znajdujemy tam Jorge Martinez, trener Javier Leal.

"Tutaj nazywamy to dynamitem, ponieważ jest bardzo wybuchowy i bardzo niekontrolowany” potwierdza jego trener.

Kontynuuje tymi słowami: Myślę, że ma bardzo duży potencjał i wie o tym, bo już o tym wspólnie dyskutowaliśmy. W bardzo krótkim czasie jest zawodnikiem, z którym zobaczymy, jak przechodzi przez ostatnie etapy. To kwestia czasu, żeby trochę bardziej dojrzał. Jest bardzo dobry, bo dobrze broni i atakuje. Robi z piłką bardzo ciekawe rzeczy, ale wciąż musi się trochę kontrolować i dać to, czego oczekuje się od niego w meczu. W każdym razie, jeśli mam postawić na gracza, bez wątpienia stawiam na niego. "

Javi Leal Santi i Jorge Martinez

Z kolei Javi wyrazić siebie w tym, co powiedział właśnie jego trener: ” To prawda, że ​​miałem wcześniej zupełnie inną metodę treningową. Obecnie uczę się być bardziej uporządkowanym na torze i poza nim, ale też więcej cierpieć i za to bardzo mu dziękuję."

Po zakończeniu treningu nadszedł czas na część mentalną. Ten ostatni, wciąż zbyt często zaniedbywany, jest jednak fundamentalny dla najlepszych sportowców. Młody Andaluzyjczyk dobrze to zrozumiał i regularnie chodzi do trenera mentalnego specjalizującego się w sporcie, Sergio Parra.

„Psychologia jest kluczowym elementem w padel"

Niektórzy z was mogą się zastanawiać, jaki jest związek między psychologią a torem padel.

Sergio Parra odpowiada nam: ” Psychologia to element fundamentalny, niezależnie od tego, czy jest wykonywana w biurze, czy w klubie… padel. To bardzo ważne, bo właśnie na torze wprowadzi w życie wszystko, co rozwijamy. Niezbędne jest, aby wiedział, jak stawić czoła punto de oro lub tie-breakowi. Niezależnie od tego, czy w pierwszym, czy w trzecim secie, sposób podejścia do tego będzie zupełnie inny".

Javi Leal Santi i Sergio Parra

"Podstawą jest zobaczenie, jak ekstrapolujemy sesję, którą wykonujemy w praktyce na torze. Gracze muszą więc ustalać własne rutyny dzięki narzędziom, których nauczyli się podczas warsztatów ze mną.".

„Gracze z padel muszą zrozumieć, jak ważny jest ich stan umysłu, kiedy wchodzą na tor. Muszą zatem skupić się na pierwszych meczach pierwszego seta. Podczas meczu ważne jest, aby zachowali kontrolę i opanowanie tego, co robią”.

Oczywiście Santi chciałem poznać opinię zainteresowanego zleceniodawcy.

„Psychologia pozwala mi kierować moją energię. Jak zostało powiedziane Jorge, na torze jestem bardzo wybuchowy. Może mieć dobre strony, ale czasami jest odwrotnie i właśnie nad tymi tematami pracujemy z Sergio, aby przerodziło się to w pozytyw”.

Ten film jest bardzo interesujący, ponieważ podkreśla codzienne życie młodego gracza padel ale pozwala również dowiedzieć się trochę więcej o jego historii, poświęceniach jego rodziców itp.

Możesz znaleźć wideo w języku hiszpańskim poniżej.

Kredyt: Desde dentro del padel TV

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.