[autor image = ”https://padelmagazine.fr/wp-content/uploads/2015/04/Kevin-Wegrzynowski-padel.jpg”] Kevin Węgrzynowski, namiętny gracz padel, przedstawia swoje uczucia na temat wiadomości o międzynarodowym padlu z bardzo szczególnym humorem… [/ autor]

Nowy rok Padel który zaczyna się od World Padel Tour którzy udali się do Barcelony na tę nową edycję.

Wielka zmiana zaszła w zarejestrowanych parach, a właściwie były duet Fernando Belasteguin / Juan Martin Diaz, 13 lat Padel na najwyższym poziomie razem niewyobrażalna liczba zdobytych tytułów zdecydowała się rozstać, aby zmierzyć się z nowym wyzwaniem.

Fernando zagra więc wraz z Pablo Limą i Juanem Martinem z Mieres na ten nowy rok.
Tak jak mówisz bezpośrednio, że jestem absolutnym fanem Juana Martina Diaza, jest leworęczny (jak ja), wysoki (jak ja), a szczególnie bardzo silny w sieci z niesamowitymi refleksami (dokładnie jak ja ............), więc nie Nie byłoby to zbyt obiektywne! Ale przynajmniej drogi czytelniku, jesteś ostrzegany.

Kilka problemów Padel transmitowane przez Youtube mówią, że musisz ćwiczyć hiszpański LV 1/2/3 przez całą szkołę, aby zrozumieć, co może powiedzieć komentator (kiedy otwiera usta, co nie jest zbyt częste, nie plus), a tablica wyników wyświetlana na ekranie nie zawsze jest aktualna… Osoba odpowiedzialna musiała trochę za bardzo nadużyć sponsora WPT (hiszpańskie piwo…) wynik nie zawsze jest ten dobry… Mimo to, spektakl jest na tej pierwszej edycji, uśmiechy, upadki, skoki w obronie, okrzyki wściekłości, a zwłaszcza kilka małych tłumionych salw w stylu retro do pokazania we wszystkich przyszłych szkołach Padel we Francji !!!

To czarne pole oprócz tego, że jest szczególnie ładne (czysto osobisty gust), ma główny wpływ na to, że pozwala nam łatwiej widzieć piłkę podczas rajdu, co jest raczej przyjemne, gdy wymiany trwają dłużej niż minutę i kiedy próbujesz znaleźć piłkę, a kiedy to się skończy, punkt już się skończył. Dziękuję urzędnikom World Padel Tour !
Porozmawiajmy o grze, choć prawdę mówiąc, finał nie był świetny (6 / 1 6 / 2 dla pary Diaz / Navarro w minutach gry 48), ale raczej półfinały.

padel world padel tower 2015

Pierwszy rzucił parę Luciano Capra / David Gutierrez przeciwko Adrianowi Allemandi / Miguelowi Lampertiemu (zwanemu także Królem Smash Lifted) i dał nam szansę na spotkanie w zestawach 3. Oprócz płonącego słońca Barcelona miała także prawo do świetnego meczu 2 godzin, który dał jako zwycięzca Luciano i David wynik na 6 / 4 5 / 7 6 / 2. Przede wszystkim mieliśmy prawo do obezwładnionego rozbijania, amortyzacji siatkówki, rażących błędów, gracza, który dobrze się bawi przy piłce, krótko mówiąc, dobrego meczu na początku roku !!!

Drugi półfinał między Pablo Lima / Fernando Belasteguin i Francisco Navarro / Matias Diaz Sangiorgio. Pierwsza para próbowała użyć słynnej techniki polegającej na zaufaniu przeciwnikowi, pozwalając mu wygrać pierwszy set, a następnie obudziliśmy się i wygraliśmy pozostałe dwa. Tyle że Pablo i Bela nie przewidzieli ważnego elementu: rany. Przegrywają pierwszy set (6 / 4), zgodnie z oczekiwaniami wygrywają drugi łatwo (6 / 1), ale tam zaczyna się dramat.

Począwszy od trzeciego seta publiczność jest zdumiona widowiskiem, gracze są w formie, nadchodzi godzina koktajlu, więc wszystko jest zebrane, aby koncert był na spotkaniu, ale 1 / 0 15 / 40 Pablo Lima rani się w ramię, dotykając okna podczas wymiany.

Po przerwie fizjoterapeuty i kilku masażach postanawia trochę kontynuować, ale nic nie pomaga, ból jest zbyt silny, zmuszony był porzucić 2 / 1 przeciwko nim, gdy jego ramię poradziło mu, aby przestał ... Smutny koniec tego pięknego półfinału.

Do zobaczenia w kwietniu 8 w San Fernando na następny turniej !!!!

Kevin Węgrzynowski - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.