Para Yanguas/Sanyo na finale mistrzowskim?

W 2023 roku Miguel Yanguas powinien mieć ósmego członka drużyny: Sanyo Gutiérreza, z którym normalnie będzie rywalizował w finale WPT Master.

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu, a wraz z nim Finał Mistrzowski, w którym bierze udział wyłącznie szesnastu najlepszych graczy roku.

Na chwilę obecną Miguel Yanguas zajmuje 15. miejsce, a jego kolega z drużyny Fernando Belasteguin (17.) nie będzie w stanie dogonić 16. Cokiego Nieto, ponieważ jego kontuzja przedramienia zmusiło go do wycofania się z dwóch ostatnich turniejów sezonu zasadniczego, Malmö i Meksyku.

Ze swojej strony Sanyo Gutiérrez jest na 11. miejscu, ale jego bratanek Agustin, z którym dopiero niedawno połączył siły, jest na 25. miejscu, a jego szanse na wejście do Top 16 są bardzo małe (na starcie miał 1025 punktów za Nieto) turnieju).

Jeśli nic nie zostało jeszcze zrobione, najprawdopodobniej Yanguas i Gutiérrez będą bez partnerów na turniej zamykający sezon.

Zapytany przez naszych kolegów z MarkaAndaluzyjczyk wyjaśnił, że Sanyo udzielił mu już zgody na udział z nim w zawodach. Nie zdecydował się opuścić swojego stanowiska nawet na czas turnieju, młody zawodnik 1:89 wyjaśnił, że poradził już Argentyńczykowi, aby „popracował nad rozbiciem siatki z lewej strony”.

Najprawdopodobniej „Mike” zakończy zatem sezon z ósmym innym partnerem, tym, który znał trzech kolegów z drużyny przed rozpoczęciem etapu z Belą (Arroyo, Augsburger i Gonzalez) oraz trzech od czasu kontuzji „Bossa” (Victor Ruiz, Chingotto i Garcia).

Czy razem Miguel i Sanyo będą w stanie zaskoczyć tak, jak Chingotto i Di Nenno w zeszłym sezonie?

Publié par
Xan Tafernaberry