Co za tydzień ! Która gra ! Który sport !

W turnieju męskim Francja zdobyła tytuł mistrza Europy w wioślarstwie drużynowym w Holandii, a dziewczęta tytuł wicemistrza drużyny europejskiej.

Francja stała się jednym z kluczowych krajów świata Padel. Jeśli kraje hiszpańskojęzyczne są jeszcze daleko przed nami, Francja jest w zasadzce, tuż za nią i udowodniła to przez cały ten tydzień (2 na 6 w grudniu).

Padel Club La Playa, w Holandii, był gospodarzem mistrzostw Europy w padel z głównymi narodami europejskimi, ale z wyraźną nieobecnością Hiszpanii, wielkiego mistrza tego miejsca.

Zasłużony tytuł

Przez cały tydzień Francja stawała na czele. Uzbrojeni po zęby mistrzowie Francji Scatena / Haziza, ale także Carité / Salles, Ferrandez / Desliens i luksusowy zastępca Simon Boissé we Francji, którzy wygrali.

Przeciwko gospodarzowi, Holandii w ćwierćfinałach, wszystko mogło się odwrócić, gdy Alexis Salles, kapitan zespołu Francji i partner Cédric Carité, został ranny na nieszkodliwej piłce. Gra zatrzymała się na długo. Na początku myśleliśmy o możliwej porażce francuskiej drużyny. Ale na szczęście więcej strachu niż krzywdy i Francja wygrała kwartał.

Przeciw Belgii Francja zdobyła punkty porażki 4. Stalowi Jeremy Scatena i Robin Haziza wezmą wszystko pod uwagę, aby doprowadzić wyrównanie do meczu wszędzie, a tym samym zaoferować parze Carity / Salles możliwość dokończenia pracy z tym, co zrobiła pióropusz w małych zestawach 2. (6 / 4 6 / 2) Dla wszystkich obserwatorów było to „ finał przed czasem A Francja prawie minęła. Ale pary francuskie są trudne do zranienia.

W finale Szwecja była niewątpliwie poniżej Francji. Aby zapewnić sobie zwycięstwo, Francja opublikowała w 1er dopasuj 3e Francuska para Ferrandez / Desliens przeciwko szwedzkiej parze 1. Celem było zabezpieczenie następnych dwóch gier naszymi pierwszymi dwiema francuskimi parami. Ta strategia działa idealnie i pozwala zespołowi Francji wrócić z pucharem.

Tak blisko ...

W przypadku kobiet drużyna francuska nie musi się rumienić na swoim kursie. Dzięki parom 3 szczególnie zgodnym z Clergue / Casanova, Sorel / Godard, Meites / Lambregts i Moniką Blankson w zamian, zespół prowadził wspaniałą kampanię z pięknymi zwycięstwami z Belgią i Holandią.

Ale w finale Francja spadła do Portugalii, ulubionego dziadka pod nieobecność Hiszpanii. W szeregach Portugalii gracze należeli do najlepszych na świecie. Nie ma więc czego żałować strony francuskiej, ponieważ dali z siebie wszystko, aby Francja mogła uzyskać tytuł wicemistrza Francji.

Nigdy w swojej historii Francja nie radziła sobie tak dobrze w zawodach międzynarodowych. Francuzi stali się ambitni i liczą na to, że będą w stanie zrobić coś na świecie, co zaplanowali a priori według organizatorów ” koniec przyszłego roku ".

Niech żyje padel.

Franck Binisti za FFT / Tennis Info

Mistrzowie Europy:

Alexis SALLES (kapitan)

Cédric CARITE

Jeremy SCATENA

Robin HAZIZA

Jérôme FERRANDEZ

Simon DESLIENS

Simon BOISSE

Wicemistrzowie Europy:

Laura CLERGUE

Audrey CASANOVA

Sandy GODARD

Géraldine SOREL

Linia MEITES

Emmelien LAMBREGTS

Monika BLANKSON HEMANS

(kapitan: Robin HAZIZA)

Ostateczny ranking mężczyzn:

1 / Francja

2 / Szwecja

3 / Belgia

4 / Portugalia

5 / Włochy

6 / Holandia

7 / Niemcy

8 / Austria

9 / Szwajcaria

Ostateczny ranking kobiet:

1 / Portugalia

2 / Francja

3 / Włochy

4 / Holandia

5 / Belgia

6 / Szwecja

7 / Niemcy

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.