Projekt był na biurku dyrekcji departamentu Kraju Basków UNSS przez dwa lata. Projekt nieco się opóźnił w związku z kryzysem zdrowotnym, ale od września 2021 r padel dokonał dobrego wejścia do środowiska szkolnego.

Sport w szkole, bez myślenia

Odbywa się to od września 2021 r. padel wszedł do środowiska szkolnego. Z inicjatywy Fabiena Barromesa, nauczyciela wychowania fizycznego w college'u w Ustaritz (Pyrénées Atlantiques) i jego dyrektor wydziałowej UNSS, pani Lesbats, projekt ten został pomyślnie zakończony.

Tych dwóch pionierów padel szkoła poszła na spotkanie z Elisabeth Wolf, kierownikiem największego ośrodka padel w okolicy Club de l'Adour, który posiada 4 kryte korty. Po kilku spotkaniach zostało podpisane porozumienie między tymi dwiema stronami. Od tego czasu klub został przejęty przez Pierre'a Allarda, który kontynuuje tę współpracę z taką samą dynamiką.

Zaczarowane dzieci

Tak więc od września około trzydziestu szkół wyższych odkryło tę nową aktywność ze średnio 25 studentami w każdą środę. Jeśli wiele osób nadal się myli padel i paddleboarding, poczta pantoflowa zaczyna działać, a uczniowie, którzy odkrywają tę aktywność, wychodzą zachwyceni.

„Proszę pana, to takie fajne, czy możemy wrócić?”, mówi młody Patxi, który wyraźnie docenił.

Nastolatki odkrywają zabawne i bardzo przystępne cenowo zajęcia. „Próbowałem tenisa, ale nie dałem rady… Tam jest łatwiej!”, wyjaśnia Emma.

Postanowiono najpierw zająć się małymi grami na połowie kortu, a następnie wyrównać poprzez robienie wzlotów i upadków, a na końcu małych meczów na czas. „Było tak dobrze, że mogę wrócić z ojcem”, ma nadzieję Enzo.

Wkrótce międzyuczelniane?

Projekt jest monitorowany przez Alaina Solvesa i Arnauda Di Pasquale, odpowiednio Zastępcę DTN i Kierownika ds. Rozwoju padel w ramach FFT. Temat został również poruszony we wspólnej komisji narodowej, a zestawy edukacyjne i pomoc materialna powinny wkrótce nadejść.

Tym samym do końca roku szkolnego 51 placówek z branży odkryje tę aktywność, która z pewnością zyska na popularności wśród młodych ludzi. Najbardziej zmotywowani z pewnością będą mogli przyjechać i rozbudować młodą szkołę padel Klubu Adour.

W perspektywie średnioterminowej (z pewnością w następnym roku szkolnym) można by zorganizować małe uczelnie międzyuczelniane z pucharem Kraju Basków. Można by zaprosić kolegia sąsiednich sektorów (Landes, Béarn, Gironde), co może doprowadzić za kilka lat do pucharu lub mistrzostw Francji. Przewiduje się kilka pomysłów na format, takich jak 3 drużyny na uczelnię lub szkołę średnią z parą mieszaną, parą chłopców i parą dziewcząt. W każdym razie przy tego rodzaju inicjatywie nie ma wątpliwości, że padel ma przed sobą świetlaną przyszłość w szkole.

Le padel edukacja zyskuje na popularności, widzimy również, że kilka krajów zaczyna działać, takich jak Portugalia, gdzie projekt Padel Szkoła działa świetnie.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !

Tagi