W tej nowej rubryce zajmę się dzisiaj zwrot usługi z taktycznego punktu widzenia! Ogromny program!

Każdy punkt rozpoczyna się serwisem, po którym następuje zwrot serwisu. Bardzo głupi mówisz do mnie? Tak i nie. Ilu z nas trenuje konkretnie do obsługi i/lub powrotu? Ilu z nas podczas przedmeczowej rozgrzewki wykonuje kilka zagrywek i/lub powrotów? Widzisz, dokąd idę, myślę...

Le padel to sport pochodzenia hiszpańskojęzycznego, z silną tradycją sportu rakiet cierpliwości (właścicieli ziemskich lub wioślarzy, jak powszechnie nazywa się je w tenisie). Co to znaczy ?

Po prostu celem jest zmuszenie przeciwników do wykonania jeszcze jednego uderzenia. Bądź cierpliwy. Zbuduj swój punkt. Przyczyna usterki itp. Jeśli umieścisz swój zwrot w sieci lub bezpośrednio w kieliszku, to jest to darmowy, łatwy i wartościowy punkt, który po prostu szybko oddałeś. Mentalnie wzbudzasz wątpliwości i frustrację zarówno w swoim partnerze, jak iw sobie. Jednocześnie dodajesz pewności i pewności swoim przeciwnikom.

Często mówimy: padel że punkt zaczyna się po pierwszych trzech uderzeniach! To znaczy po serwu, powrót, a następnie pierwszy koniec.

Mówiąc prościej, lepiej jest otrzymać zwycięski smecz niż wrzucić piłkę do siatki bez zmuszania przeciwników do gry.

Ale gdzie stać, żeby czekać na nabożeństwo? Czy powinniśmy przebijać inaczej na 1ère lub 2ème piłka serwisowa?

Graj!

To pierwsza rzecz do zrobienia! Graj za wszelką cenę, to powrót do drużyny przeciwnej. Jeśli jesteś po prawej stronie, ponosisz dużą odpowiedzialność za rozpoczęcie gry, a także za granie, gdy dojdzie do remisu. Równie dobrze możesz zacząć od tych bardzo ważnych punktów, umieszczając zwrot w granicach pola.

Jeśli jesteś graczem leworęcznym, ponosisz dużą odpowiedzialność za wykorzystanie profitów lub punktów gry… dodatkowa presja!

Generalnie trzeba postarać się podbić na serwerze, bo będzie się on poruszał w górę do sieci, podczas gdy jego partner jest już dobrze zainstalowany w sieci, gotowy. Kelner jest więc w mniej wygodnej pozycji niż jego partner (chyba, że ​​widzisz, jak ta ostatnia śpi…).

Przy pierwszej piłce serwisowej lepiej spróbować przebić od dołu. To znaczy, że jest to dość ostra kula. Czemu ? Ponieważ jesteś a priori w niekorzystnej sytuacji. W przeciwieństwie do sportu takiego jak na przykład tenis, musisz spróbować grać na dole, padel, gdy jesteś w niekorzystnej sytuacji!

Pablo Lijo wraca z serwisu WPT

Na drugiej piłce będziesz miał więcej możliwości. Zostanie to zrobione zgodnie z twoimi mocnymi i słabymi stronami. Jeśli masz wybór i opanujesz lob, zrób to: lob! To zmusi przeciwników do cofnięcia się: serwer będzie musiał zatrzymać swój kurs i zacząć od nowa (trudny ruch). Możesz więc iść w górę i wywierać presję na drużynę przeciwną.

Jeśli dysponujesz umiejętnościami technicznymi, dobrym rozwiązaniem jest również zagranie wolnej piłki, która wpada za siatkę w stopy siatkarek (tzw. „chiquita”). Zmusi to przeciwników do wykonania woleja pod siatką. To pozwoli ci trochę posunąć się do przodu na korcie, wywrzeć nacisk wizualny i przyspieszyć do przodu, aby uderzyć woleja, jeśli ich piłka pójdzie w górę.

Jeśli zauważyłeś słabość swoich przeciwników, graj na niej. Na przykład jeden z 2 graczy, który ma duży problem z wysokimi piłkami, niskim wolejem lub wolejem bekhendowym itp.

Czego najlepiej unikać?

- Zagraj w zwrot „do 10 000”. Piłka wróci do Ciebie jeszcze szybciej, zwykle bez czasu na zorganizowanie się po powrocie.

- Spróbuj zwycięskiego zwrotu! Wcale nie w duchu sportu, bo to zbyt ryzykowne. Jak często mówię, w padel dumę musisz zostawić w szatni lub w kieszeni...

- Na poziomie czysto technicznym unikaj przygotowania czasu w stylu „Suzanne Lenglen”: nie ma czasu!

- Unikaj również konieczności wymiany wtyczek. Kończy nam się czas padel ogólnie, szczególnie na powrocie… lepiej przyzwyczaić się do grania, maksymalnej liczby uderzeń, jednym chwytem.

Gdzie stać, aby czekać na usługę?

Nie ma wspaniałego miejsca, w którym można czekać na służbę przeciwnika. Wszystko będzie zależeć z jednej strony od Twojego profilu jazdy, az drugiej strony od Twoich walorów wizualnych i technicznych.

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy zaczynasz od padel, najwłaściwsze jest stanie o krok za linią sedana i około jednej trzeciej szerokości od naszego bocznego okna. Jest to również zalecane miejsce podczas wymiany/punktów.

Léa Godallier powrót forhendowy world padel tour

Czemu ? Tutaj masz największe pole manewru, aby zagrać wszystkie piłki i dać sobie wybór: uderzenie na żywo, jeśli serwis jest krótki; zostaw jedno (lub dwa) okienka, jeśli usługa jest długa i/lub szybka; uwolnienie od piłki, jeśli serwis jest na ciele; mieć czas na podbicie przed lub po tylnym okienku, aby wykonać serwis w „T” (przecięcie dwóch kwadratów).

 

Jak więc rozegrasz powrót? Gdzie to zagrać? Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci w wyborach taktycznych i technicznych… ale pamiętaj, że najważniejszą rzeczą jest GRAĆ!

 

¡ Que disfruten!

Line Meites

Line Meites to jeden z najlepszych francuskich graczy padel. To głos twojego życia Padel Magazine. Ale nie tylko prowadzi także kolumnę „Śledztwa szwajcarskiego scyzoryka”. Każdego miesiąca będzie wracać do kontrowersji lub tematu, który jest jej bliski.