Le Padel Lift to efekt, który nadaje piłce bardziej zaokrąglone odbicie i który przyspiesza w górę po uderzeniu w ziemię, ale także w szybę.

Problem, że podniesienie może być efektem, który odda strzał, jeśli twoja piłka nie zostanie wystarczająco wciśnięta.

Dlaczego warto korzystać z windy Padel?

Podczas szkolenia Padel czasami słyszymy, jak nauczyciele mówią, że musisz zakazać podnoszenia z listy. Jest karykaturalny jako obraz, ale jeśli nauczyciel ci to powie, dzieje się tak, ponieważ jest kilka powodów. Zanim jednak poradzimy sobie z zagrożeniami związanymi z udarem, powiemy ci, dlaczego udar ten jest mimo to używany podczas gier w padla:

  • Z windy można korzystać podczas powrotów, aby grać szczególnie u stóp siatkarzy.
  • Czasami jest używany w służbie, aby zaskoczyć tokarza i nieco złamać rytm
  • I oczywiście windę stosuje się również w rozbiciu, aby wyciągnąć piłkę. Mówimy raczej o kopnięciu z efektem ubocznym, który pozwala piłce mieć nieco boczną pozwalającą na realizację:
    • Z PAR 3, to znaczy, że piłka opuszcza ziemię po odbiciu na tylnej ścianie
    • Uderzenie w bok: Uderzenie uderza w ścianę przeciwnika, a następnie wraca na bok. Uwaga, winda ma być silna, w przeciwnym razie przeciwnik może cię roztrzaskać!

Dokładnie zobaczymy niebezpieczeństwa tej słynnej windy.

Jakie są niebezpieczeństwa?

Jeśli winda jest niewłaściwie użytkowana, może wystrzelić. Uważaj, aby kontrolować ten efekt z największą ostrożnością.

Kiedy zaczynasz lub wychodzisz z tenisa, „natychmiast zapomnij o bardzo zamkniętych rakietach śnieżnych, Sergi Bruguera„Słyszymy w niektórych akademiach. Ponieważ kara będzie prosta: jeden przeciwko twoim przeciwnikom przy użyciu ciężaru i prędkości piłki przeciwko tobie.

A szczególnie ten rodzaj piłek może pozwolić twoim przeciwnikom spokojnie złapać siatkę.

W rzeczywistości, jeśli masz urządzenia z windą, przechowuj ją w magazynie. Będzie ci służyć w wielu okolicznościach, a czasem w małej grze, w pół-siatkówce, a nawet w próbach gry na siatce.

Należy jednak pamiętać, że ogólnie rzecz biorąc, gracze grają raczej cięte, aby precyzyjnie dać efekt piłce w kierunku ziemi i zobowiązać przeciwników do zginania nóg, aby złapać piłki.

Winda może interweniować w celu ustalenia punktu lub niespodzianki po wymianie. Ale jego stosowanie nie powinno odbywać się konsekwentnie.

Warunki podnoszenia

Podnoszenie może zatem odbywać się podczas podniesionego uderzenia, forhenda lub podniesionego backhandu.

Po powrocie ruch nadgarstka może zrobić różnicę i zaskoczyć przeciwników, zmuszając ich do odciągnięcia piłki, to znaczy bardzo blisko siatki.

I oczywiście, gdy jesteś przy siatce, podniesiony roztrzaskanie może być bronią, która kończy ten punkt.

Ale również tutaj uważaj, aby nie zagrać piłkę zbyt mocno za sobą i nie ustawiać minimalnej prędkości na swojej piłce, w przeciwnym razie przeciwnicy chętnie kontratują piłkę.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.