Zeszły tydzień, Arnaud Di Pasquale et Arnaud Clément wywołał sensację podczas Mistrzostw Francji powyżej 45 roku życia, wygrywając nie tracąc ani jednego seta. Dwóch byłych zawodowych tenisistów dołącza do długiej kolejki byłych graczy zasiadających na ławkach rezerwowych padel.

Byłych zawodowych tenisistów wśród kobiet

Wśród kobiet stało się to już powszechne, ponieważ mamy to od jakiegoś czasu Alexia Dechaume a ostatnio Emilia Loit. Obaj zawodnicy wzięli także udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata Seniorów Plus i wraz z kolegami z drużyny wybrali się na poszukiwanie bardzo ładny srebrny medal jako drużyna…i bardzo ładny złoty medal w parze (w latach +50 dla Alexii Dechaume, z Katarzyna Lalanne oraz wśród osób powyżej 45. roku życia dla Émilie Loit z Peggy Maignien).

Dlatego jesteśmy prawie przyzwyczajeni do oglądania starożytności tenisistki w selekcji francuskiej.

Podobny przypadek wśród panów?

W związku z tym możemy się zastanawiać, czy Arnaud Di Pasquale i Arnaud Clément, obecnie mistrzowie Francji w wieku +45 lat, może także ubiegać się o powołanie do reprezentacji Francji, Następny rok. Na papierze dla tych dwóch weteranów wszystko jest możliwe tenisiści którzy byli częścią Francuska top 50 au padel.

Clément / Di Pasquale

Co więcej, kiedy FFT przesłuchiwała Arnauda Clémenta na koniec Mistrzostw Francji, w sprawie ewentualnego powołania do reprezentacji Francji o godz padel, oto odpowiedź tego ostatniego "Musimy zobaczyć. Nie znam kryteriów selekcji, ale sądzę, że zdobycie tytułu mistrza Francji jest dla nas plusem. […] Jeśli więc nadarzy się okazja i jeśli zostaniemy wybrani, myślę, że zrobimy to z przyjemnością."

Widzieć Arnauda Clémenta i Arnauda Di Pasquale w seniorskiej drużynie Francji, nie jest to niemożliwe!

Trend, który będzie się nasilał?

Nie byłoby więc zaskoczeniem, że w krajowych drużynach weteranów pojawia się coraz więcej byłych zawodowych tenisistów. Nie jest to coś wyjątkowego, gdyż w 2022 roku podczas Mistrzostw Świata Włochy włączyły w swoje szeregi byłego włoskiego zawodowego tenisistę, Roberta Vinci.

wreszcie, le padel Czy nie staje się to „logiczną” kontynuacją dla byłych tenisistów? Najbliższe lata zapewne nam to pokażą.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.