Po tym, jak Laurent Wauquiez, przewodniczący Rady Regionalnej Owernii-Rodan-Alpy, który kilka tygodni temu przetestował padel na Międzynarodowych Targach w Lyonie, przyszła kolej Valérie Pécresse, Prezydent regionu Ile -de-France i Anne Hidalgo, burmistrz Paryża, aby przyjrzeć się temu zjawisku: Padel.

Od 12 do 14 April, padel jest rzeczywiście prezentowany w jednym z najważniejszych salonów w regionie paryskim, Salon des Maires IDF. Była to zatem idealna okazja do zaprezentowania tego sportu wielu wybranym urzędnikom, burmistrzom i bardziej ogólnie decydentom.

Anne Hidalgo była szczególnie ostra w tej kwestii. Jego hiszpańskie pochodzenie z pewnością jest po coś. Ale nie to. Od kilku miesięcy Paryż rozpada się pod „projekty Padel„Mówi nam wybrany Paryżanin. Jeśli początkowo większość nie rozumiała zapotrzebowania na te projekty, współtworząc „wiosło stojące” z „wiosłem”, teraz jest ich wielu, którzy „przyjrzyj się bliżej temu sportowi"

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.