Po Laurent Wauquiez, przewodniczący Rady Regionalnej Auvergne-Rhône-Alpes, który sprawdził się na padel na Międzynarodowych Targach w Lyonie kilka tygodni temu Valérie Pécresse, Prezydent Regionu Ile-de-France i Anne Hidalgo, burmistrz Paryża, przyjrzeli się temu zjawisku: padel.

Od 12 do 14 kwietnia padel jest faktycznie prezentowany na jednej z najważniejszych wystaw w regionie paryskim, Salon des Maires d'IDF. Była to zatem doskonała okazja, aby zaprezentować ten sport licznym wybranym urzędnikom, burmistrzom i, bardziej ogólnie, decydentom.

Anne Hidalgo była szczególnie ostra w tej kwestii. Jego hiszpańskie pochodzenie ma z tym coś wspólnego. Ale nie tylko. Od kilku miesięcy Paryż załamuje się pod „projekty padel„Mówi nam wybrany paryżanin. Jeśli na początku większość nie rozumiała zapotrzebowania na te projekty, współtworząc „stand up paddle” z „padel”, Jest teraz wielu na„przyjrzyj się bliżej temu sportowi"

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.