Vanessa Hermant, reżyserka Padel City Marconne (62) podziela postępy klubu, który świętuje swój pierwszy rok. Zdradza nam projekty rozbudowy polegające na dodaniu nowego utworu padel oraz wprowadzenie pickleball, a także zróżnicowana ewolucja ich klientów.

Dużym wyzwaniem…

„Największą nowością w tym roku było wypełnienie stoków. Początkowo stanęliśmy przed dużym wyzwaniem, ponieważ jesteśmy zlokalizowani w regionie, w którym jest zapotrzebowanie padel był bardzo słaby. Nie było infrastruktury padel w promieniu 30 kilometrów, co oznaczało, że sport ten był w naszym regionie bardzo mało znany.

Naszą pierwszą misją było odkrycie padel dla mieszkańców regionu. Organizowaliśmy dni otwarte i wydarzenia, aby wzbudzić zainteresowanie i świadomość sportu. Od pierwszego roku organizowaliśmy turnieje, aby przyciągnąć graczy. Początkowo mieliśmy uprawnienia do organizacji 25 turniejów, a w tym roku, dzięki zwiększeniu liczby licencjobiorców, udało nam się zorganizować 35.

Padel Miasto Marconne

Zatrudniliśmy także profesora ds padel pełny etat. Certyfikat sędziego uzyskał od padel poziom 1, co pozwala mu sędziować oficjalne mecze i zapewniać sprawny przebieg naszych turniejów. Korzystamy również z sieci społecznościowych w celu promowania naszych wydarzeń oraz udostępniania filmów i zdjęć z działalności klubu. Wszystkie te inicjatywy pomogły przyciągnąć do naszego klubu coraz więcej osób. Jesteśmy bardzo dumni z poczynionych postępów.

Będąc klubem prywatnym, trudniej jest nam pozyskać dużą liczbę licencjobiorców, ale obecnie mamy ich około 90. To już dobra liczba, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie mamy kortów tenisowych: nasza oferta jest przeznaczona wyłącznie dla Do padel".

Już wkrótce nowy coverowany utwór

„Obecnie mamy trzy tory, dwa częściowo zadaszone, na których można grać nawet przy złej pogodzie, oraz jeden całkowicie na świeżym powietrzu. Realizujemy projekt dodania czwartego pasa startowego, który powinien wkrótce zostać oddany do użytku.

Nowy tor będzie przeznaczony wyłącznie dla szkoły im padel regionu, co pozwoli nam sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szkolenia. Chcemy także zaoferować infrastrukturę, która pozwoli na komfortową grę zimą, stąd pomysł na całkowicie zadaszony tor.”

Padel miasto Marconne

Wprowadzenie do pickleballu

„Mamy wobec klubu inne ambicje poza dodaniem czwartego utworu. Już myślimy o poszerzeniu naszej oferty o pikle. Chociaż popyt na ten sport jest obecnie niski, ponieważ niewiele osób jest tego świadomych, pickleball szybko rośnie w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Zróżnicowana klientela

„Nasza klientela jest dość zróżnicowana. Około jedna czwarta naszych członków uprawia sporty rakietowe, takie jak tenis, squash czy badminton. Nie jest to zaskakujące, ponieważ ci sportowcy często znajdują się w padel nową pasję, która łączy elementy ich oryginalnych dyscyplin.

Padel miasto Marconne

Jednak szczególnie interesujące jest to, że 50% naszych członków to piłkarze, i to zarówno młodzi, jak i starsi. Być może wynika to z przyjaznego i dynamicznego aspektu gry padel co przypomina ducha zespołowego i rywalizację w piłce nożnej. Pozostałą część naszej klienteli stanowią rodziny i turyści.

Padel Rosnące miasto

„Obecnie organizujemy różne turnieje, w tym P25, P100, Mixed P100 i P250. Dzięki temu możemy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i oferować konkursy dostosowane do różnych poziomów gry. Organizujemy także wiele turniejów. padel-fotel. Rozważamy organizację turniejów P500, jest to część naszej wizji rozwoju, ale na razie tak nie jest.

Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości padel Tutaj. Jesteśmy na ścieżce silnego wzrostu i myślę, że tendencja ta utrzyma się w nadchodzących latach. Czasami może mnie niepokoić to, że czytam artykuły w Padel Magazine ogłaszając zamknięcie niektórych klubów. Przypomina mi, że nawet przy dobrym zarządzaniu mogą wystąpić nieprzewidziane zdarzenia…”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.