Gilles Moretton, prezes FFT, Luigi Carraro, prezes FIP i Arnaud Di Pasquale, kierownik misji padel w ramach FFT, przedstawił Greenweez Paris Premier Padel Major dziennikarzom w ten czwartek w Roland-Garros.

Gilles Morettona najpierw powrócił do różnych wątków rozwoju padel we Francji : „Francuska Federacja Tenisowa, można wręcz powiedzieć, Francuska Federacja Padel, jest bardzo zadowolony z pojawienia się padel, który rośnie w znacznym tempie. Na szczeblu federalnym, ale także na szczeblu rządowym istnieje wola rozwinięcia tej praktyki. Liczbowo zwiększyliśmy liczbę leadów o 25% padel w zaledwie 14 miesięcy. Mamy teraz prawie 1100 utworów i chcemy podwoić tę liczbę.

W rzeczywistości stawiając padel czasem ożywić kluby, przywrócić biesiadność, którą czasem traciliśmy w tenisie. ten padel przychodzi z pomocą w strategii FFT, aby uatrakcyjnić kluby. Istnieje wielka komplementarność między tenisem a padel. Mamy 300 000 praktykujących padel obecnie, ale tylko 23 000 sklasyfikowanych. To do nas należy organizowanie konkursów dla mas i pokazywanie, co padel wysoki poziom. To jest powód, dla którego zdecydowaliśmy się zaoferować ten turniej.

Wybrani urzędnicy głosowali na to „Grand Chelem„Od padel jednogłośnie. Nowy tor Premier Padel jest dla nas uzasadnione. Arnaud Di Pasquale, oprócz swojej misji, będzie dyrektorem turnieju padel do FFT”.

Luigi Carraro wyjaśnia, jak narodził się pomysł zaoferowania Majo w Roland-Garros i wspomina nieobecność dziewcząt w Premier Padel : „To spełnienie marzeń. Ten tor został wymyślony 11 miesięcy temu, podczas spotkania z Arnaud Di Pasquale i Gillesem Morettonem, który właśnie został wybrany do Francuskiej Federacji Tenisowej. FFT to bez wątpienia najważniejsza federacja. Wysłuchałem pomysłów z historii Gillesa Morrttona, ponieważ historia FFT jest przykładem tego, co należy zrobić w FIP. Gilles powiedział mi: „moim celem jest zrobienie największego turnieju padel na świecie w firmie Roland-Garros. Francja za miesiąc wyjaśni, co to znaczy grać w największym międzynarodowym turnieju na świecie!

Organizacja takiego wydarzenia jest skomplikowana, ponieważ wszystko trzeba zrobić perfekcyjnie, ale zapewniam, że FFT będzie największym turniejem na świecie. Ten turniej zobaczy tu najlepszych graczy na świecie.

Gracze oglądają tenisa i wszyscy naprawdę chcą grać w Roland-Garros. Ten nowy tor zawsze będzie miał 4 Majors, które są odpowiednikiem Grand Chelem tenis ziemny. A turniej Rolanda zawsze tam będzie. Francja stanie się największą potęgą świata w padel.

Z dziewczynami dialog toczy się codziennie. W Rzymie wielu z nich przyjechało i żałowali, że nie było turnieju kobiet. Ale jednocześnie muszą się spieszyć. Martwię się o padel kobiecy. Kobiety powinny być z panami!”

Arnaud Di Pasquale wspomina bardziej operacyjną część turnieju, która rozpocznie się 11 lipca:”FFT musiał być częścią przygody. Mieliśmy ten słodki sen o jeździe na Greeweez Paris Premier Padel Major. Roland-Garros będzie miał swój “Grand Chelem„Od padel. Wszystkie bilety umożliwią dostęp do wszystkich torów, w tym toru centralnego, na Philippe Chatrier, który będzie miał 8 000 miejsc siedzących. Będzie rekordowa nagroda pieniężna w padel, chcemy zadbać o graczy. W ramach programu odbędą się 3 sesje nocne. W pozostałe dni mecze kończą się około godziny 21:22/15. Chcemy nadać Roland-Garros inny kolor: tylko część stadionu będzie otwarta, będziemy mieli DJ-a, petanque, food-trucki. Chcemy zachęcić ludzi do przyjścia i miłego spędzenia czasu z rodziną, oglądania sportu w przystępnych cenach, od 50 do XNUMX euro dziennie."

Obejrzyj film w całości poniżej:

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.