Po kontrowersjach wokół finału w Brukseli sędziowie Premier Padel nadal być w centrum uwagi. I niekoniecznie z właściwych powodów…

Podczas pięknej walki wygranej wczoraj o godz Sewilla przez Miguela Yanguasa i Javiego Garrido (6/4 7/6) przeciwko Jaime’owi „Chipi” Muñozowi i Javiemu Garcii decyzja arbitrażu wydawała się całkowicie księżycowa.

Oto sytuacja: po uderzeniu Garcii Garrido odzyskuje piłkę, unikając w ostatniej minucie dotknięcia siatki. Andaluzyjczyk w balansowaniu pozostaje przyklejony do siatki i podczas kolejnego strzału podaje rakietę do obozu przeciwnika, aby posłać piłkę na 4. Jak z pewnością wiecie, przy strzale na żywo zabrania się podawania rakiety przeciwnikom i w obliczu braku reakcji sędziego Muñoz logicznie żąda nagrania wideo.

Problem w tym, że sędzia wideo powtórzy poprzednie ujęcie, co oczywiście jest słuszne, ponieważ możliwe jest podanie pala na stronę przeciwną, gdy piłka leci z naszego obozu (czy to po szybie, czy podczas „amortyzacji retro)”! Zatem w oparciu o niewłaściwą część analizowanego punktu sędziowie przyznają punkt szóstemu rozstawionemu... Bardzo duży błąd sędziego, który miał miejsce również w ważnym momencie, gdy Garrido i Yanguas serwowali dla wygrania pierwszego meczu ustawić…

Czy sądzisz, jak twierdzi wielu fanów w sieciach społecznościowych, że sędziowanie WPT było lepsze niż WPT? Premier Padel ?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !