Vincent Dole jest jednym z najbardziej znanych sędziów we Francji, na najwyższych kategoriach turniejów na francuskim torze. Po raz pierwszy obecny w Alzacji, coraz częściej widzimy go opuszczającego swój region, aby relacjonować inne wydarzenia, takie jak na przykład P1500 w Jarville.

Ostatnio też się nim zaopiekował Mistrzostwa Francji powyżej 45 lat do Esprit Padel Lyon. Wróciliśmy z nim w jego podróż jako sędzia!

Jego debiut w padel

Odkryłem padel en 2012 kiedy pracowałem w środkowych Włoszech (w kierunku San Benedetto del Tronto dla purystów), tak było Prawdziwy piorun w czasie, gdy tenis nie był już zbyt zmotywowany.

Potem trwała krótka przeprawa przez pustynię, zanim sędziowałem legendarnego P1000 My Babolat Padel Wycieczka w 2018, z nie mniej legendarnym Alexis Salles et Laurenta Imberta, który naprawdę wprowadził mnie w świat padel We Francji. Miałem przyjemność spotkać się z nimi ponownie niedawno jako komentator Padel Mag' i uczestniczka Mistrzostw Francji powyżej 45 lat.

Od tego momentu zacząłem grać ostro, dopóki nie czekałem wśród 500 najlepszych Francuzów w 2021 ri sędziego (do 7 turniejów miesięcznie).

Jego opinia na temat zasad padel

Muszę powiedzieć, że od 2018 r padel naprawdę”zmutowany” i rośnie na poziomie regulacyjnym. Sport dostosował się do przybycia tenisistów – Jestem jednym – na „torcie”, który znacznie bardziej wymaga od ram zawodów.

Osobiście zawsze są pewne zasady, z którymi się nie zgadzam, kiedy wychodzą na światło dzienne, ale z czasem uczę się je doceniać. Na przykład, liberalizacja” z P500, najwyraźniej nie byłem fanem. Sześć miesięcy później mówię brawo

Odwrotnie, regulacji czasu odpoczynku, nie jestem fanem. Z pewnością potrzebne jest zabezpieczenie, ale myślę, że możliwy jest pośrednik: z doświadczenia wiem, że po pierwszym meczu zespoły często potrzebują mniej czasu na regenerację niż na przykład po drugim meczu.

Jestem zachwycony jak François – Xavier Conninck dołączył do FFT w czerwcu jako odpowiedzialny za konkursy i rankingi. Jestem pewien, że nam się to uda poruszać się szybciej w niektórych punktach.

Ewolucja przepisów i graczy

Jak już powiedziałem, nastąpiła prawdziwa zmiana w kategoriach, w szczególności w związku z integracją tenisistów. Graczy bardziej interesuje punkt rozliczeniowy, do liczby punktów, które zdobędą.

Często jednak są bardziej świadomi punktów osadniczych, które przynoszą im korzyści, niż tych, które im nie pomogłyby.

Po uzyskaniu JAP3 widzę również, że nasz wszyscy najlepsi gracze dbają o swoje przygotowanie do meczu : odżywianie, rozgrzewka przed meczem, rozciąganie itp. Mają wymagania w JAP na P2000 i P1500, które są zgodne z tym, który sobie narzucają: my, sędziowie, musimy podnosić swoje umiejętności. Wymaga to jednak godziwego zwrotu z rzeczy, zwłaszcza jeśli chodzi o wydatki.

Różnica między mężczyznami i kobietami

Widzę jeden, który wyraźnie pojawia się we francuskich turniejach na wysokim poziomie: kobiety grają we wszystkie mecze rankingowe w P2000 lub P1500, ponieważ lubią ze sobą rywalizować. Mężczyźni bardziej skupiają się na liczeniu punktów i łatwiej ulegają pokusie wygrania meczu niż wygraniu biletu na pociąg lub samolot.

Vincent Dolé i gracze 4Padel

Regularnie omawiam ten temat z FFT. Nie ma cudownego rozwiązania. Ale istnieją prawdziwe źródła refleksji : czy powinniśmy sankcjonować wo; o mniej punktów? Czy P2000/P1500 to wejście do obiegu FIP, gdzie nie ma meczów rankingowych? Czy powinniśmy uogólniać ranking na równie wysoki (jak na Mistrzostwach Francji), czy też pozostawić ranking w dół?

Ja to wiem wiele klubów pracuje nad tym, aby turnieje kobiet były pełniejsze i liczniejsze. W Strasburgu nadal widzimy P25 kobiet z 24 drużynami, podczas gdy P500 ma trudności z przyciągnięciem 8 drużyn. Podobnie jest jednak w przypadku mężczyzn – P500 zaczyna być odwoływany z powodu braku uczestników.

Różnica pomiędzy kategoriami turniejów

W pewnym sensie porzuciłem turnieje od P25 do P500. Jestem jednak w stałym kontakcie z sędziami ligi aby pomóc im zapewnić turnieje w najlepszych warunkach.

Bez żartów, nawet jeśli będziemy mieli większą presję, inwestycje i koncentrację na Mistrzostwach Francji, gdy tylko zostanę poproszony o pomoc/zarządzanie turniejem kategorii P25/P100/P250, Angażuję się w ten sam sposób.

Główna różnica dotyczy obecnie dużych turniejów: biorąc pod uwagę liczbę torów, jako sędziowie musimy zarządzać nadzorującymi. Zarządzanie ludźmi to aspekt, który cenię, ponieważ pozwala mi dzielić się tym doświadczeniem jako partner w branży padel. Odnosi się to również do mojej pracy, w której zarządzam zespołem.

Jakieś anegdoty?

Przyznam, że miałem szczęście, że udało mi się uniknąć kłótni. Nawet jeśli w pewnym momencie Odbyłem dobre dyskusje z graczami w odniesieniu do niejasnych punktów rozliczeniowych.

Jako JA często mamy konkretne prośby dotyczące gry na określonym boisku lub zmiany harmonogramu.

W przypadku najbardziej egzotycznych zamówień w tej dziedzinie, Poproszono mnie już o awansowanie meczów, ponieważ zawodnik ryzykował, że będzie musiał wyjechać z powodu narodzin żony lub ponieważ rozegrał mecz jedna z ulubionych drużyn piłkarskich graczy.

Kiedyś na turnieju miałem gracza, który zadzwonił do mnie w piątek do hotelu, żeby dowiedzieć się, czy nie znalazłem jego butów. padel w klubie… Rzeczywiście, zostały dla mnie podrzucone. W sobotni wieczór kolejny telefon od tego samego zawodnika z pytaniem, czy nie znalazłem jego kurtki… na szczęście dla niego, kurtka również została zwrócona. W niedzielę wieczorem otrzymałem nowy telefon... Klub poinformował mnie, że znalazł rakietę... Nigdy nie wiedziałem, czy należał do tego samego gracza !

Poza boiskiem, Niedawno w sobotni wieczór poproszono mnie o podanie numeru zawodnika : Następnego dnia bawiłem się lepiej niż w środku nocy. Musiałem także odprowadzić zawodnika do domu pod koniec wieczoru dla graczy, ale nie z powodu kontuzji.

Jego rekord jako JA

Od 2018 roku mogę się pochwalić posiadaniem kilkaset turniejów pod zegarem.

Myślę, że byłem jednym z prekursorów (poza Oksytanią) na poziomie Padel. Kiedy przybyłem do Alzacji, tam było 3 turnieje w roku. Za rok z Alexis (4Padel) I Enzo (P&F), dzięki któremu zrobiliśmy krok naprzód 5 turniejów miesięcznie. Koronawirus był dla nas mocnym ciosem, ale udało nam się ruszyć do przodu.

Z moim życiem prywatnym (w szczególności oświadczyłem się na Padel Mag'), zacząłem trenować do JAP1 i JAP2 du Grand Est, co pozwala mi poświęcić się dużym turniejom z mniej regularnymi terminami. Myślę, że liga Grand Est może być zadowolona posiadanie wspólnych planów działania zgodnych z zasadami zawartymi w przewodniku dotyczącym konkurencji we Francji : zaskakuje zarówno graczy, którzy nas odwiedzają, jak i „Padel'Wielkanoc”, które są eksportowane do innych regionów.

Na poziomie osobistym zdobycie JAP3 pozwoliło mi otworzyć się na nowe horyzonty: po P2000 w Strasburgu w listopadzie 2023 r. zarządzałem P1500 Men of Jarville w kwietniu i właśnie wróciłem z Mistrzostw Francji z Padel +45 lat: prawdziwa miłość od pierwszego wejrzenia w niesamowitej serdeczności w Esprit Padel w Lyonie.

Właśnie zostałem mianowany sędzią Mistrzostw Francji Par Seniorów w Strasburgu. we wrześniu. Ponieważ w listopadzie po raz drugi zostanę ojcem, ryzykuję, że pod koniec roku będę miał wolne (chyba że zostaniem poproszony o zaliczenie P2000 Casa Padel w październiku). Ale wrócę w 2025 roku i to w świetnej formie!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.