Przyznajemy się: przeprowadzając ankietę na temat tak bolesny i intymny jak kontuzje, myśleliśmy, że zniechęcimy wielu naszych stałych bywalców. A jednak 158 z was odpowiedziało na nasz szczegółowy kwestionariusz, zawierający barbarzyńskie słowa i ewokacje, takie jak tendinopatia, zapalenie nadkłykcia, uraz jąder itp.

Co więcej, wyszedłeś poza nasze pytania, dodając obrażenia, o których nie wspomnieliśmy, opowiadając nam o swoich najbardziej uporczywych ranach i dzieląc się wskazówkami, jak sobie z nimi radzić. Zasługuje to na WIELKIE PODZIĘKOWANIA z naszej strony za poświęcony czas i okazane nam zaufanie.

Ale przejdźmy teraz do szczegółów tego tematu, który karmi wiele rozmów między graczami padel.

Czy kobiety rzadziej ulegają urazom?

90% mężczyzn.- Jest to niestety powtarzające się stwierdzenie: kobiety stanowią bardzo niewielką mniejszość wśród naszych respondentów, ale także wśród praktyków padel. Jeśli chodzi o kontuzje, tylko 10% odpowiedzi pochodzi od pań, a 90% od panów. Czy ci drudzy mieliby większą skłonność do mówienia o swoich kontuzjach i narzekania na nie? Chyba, że ​​kobiety są bardziej odporne, trochę mniej odważne, bardziej świadome swoich ograniczeń i przez to rzadziej kontuzjowane? Ogromne pytanie.

Dużo grasz.- Osoby, które nam odpowiedziały, grają dużo i często. Jak pokazuje poniższy wykres, ponad 46% naszych respondentów gra od 10 do 20 godzin miesięcznie lub co najmniej dwie sesje tygodniowo; a prawie 25% graczy spędza więcej niż 20 godzin padel na miesiąc ! Więc jesteście prawdziwymi miłośnikami. Ogólnie rzecz biorąc, prawie 95% respondentów gra więcej niż cztery godziny miesięcznie. A im więcej grasz, tym większe ryzyko kontuzji...

Wiek kapitana.- Wiek naszych respondentów waha się od 21 do 73 lat, przy średniej wieku 40 lat. Najmniej reprezentowane grupy wiekowe to osoby powyżej 55 roku życia i poniżej 30 roku życia. Nie można z tego wnioskować, że te grupy wiekowe doznają mniej kontuzji niż inne, ponieważ są też najsłabiej reprezentowane (obok nieletnich) wśród zawodników padel i bez wątpienia także wśród czytelników Padel Magazine. Nie mniej prawdą jest, że wśród naszych respondentów najliczniejsi są trzydziestolatkowie, czterdziestolatkowie i młodzi pięćdziesięciolatkowie.

Ból dolnej części ciała padel

Nogi bardziej niż głowa.- Starsi ludzie mogą pamiętać teleturniej”Głowa i nogi„, który w latach 1960. i 70. łączył testy mózgowe i fizyczne. Na padel, nawet jeśli trzeba dużo myśleć, to częściej nogi że doznamy urazu: 29,1% naszych respondentów doznało już urazu nogi, a 25,9% kolano. Jeśli dodamy 29,1 proc kostki ból i 2,5% urazy srokaty, widzimy, że dolna część ciała cierpi na padel. Tym bardziej, że w kategorii „inne” część respondentów wymieniała urazy m.in łydkaw talonw Ścięgno AchillesaThe przywodziciele lub na łuk stopy. Podsumowując, dolna część ciała jest pierwszą lokalizacją urazów.

Z drugiej strony urazy tête dotyczą 12% graczy, czyli prawie co ósmego. Najbardziej oczywistą przyczyną jest uderzenie piłką, rakietą, szkłem, ogrodzeniem lub ziemią. Jeden z was nawet złamał sobie ząb podczas gry, kilku innych doznało urazu oka, zawsze po wstrząsach.

Duże ramię kontra małe ramię.- Jak w każdym sporcie rakietowym, ramię jest bardzo poszukiwany padel. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku rakiet ważących średnio 370 gramów niż w przypadku rakiet do badmintona lub tenisa stołowego. 52,5% z Was mówi nam, że doznało już urazu ręki dominującej, a 2% ręki niedominującej; Obejmuje to oczywiście tzw łokiećThe plecyThe główny i nadgarstek.

Stoper.- Wiedząc, że trzy czwarte populacji ma ból dolnej części pleców w dorosłym życiu, nie jest zaskoczeniem, że znajdują się na tropie padel. Dobrą wiadomością jest to, że kontuzje pleców od padel na szczęście nie dotyczą 75% graczy, a „zaledwie” 27,8% – a to już dużo.

Auć! Na granicy między górną i dolną częścią ciała panów, tzw jądra czasami są narażeni na niskie ciosy, gdy przeciwnik uderza ich bezpośrednio lub po odbiciu. Pięciu naszych respondentów, czyli 3,2% naszej próby, doświadczyło takiego nieszczęścia, które w najgorszym przypadku może doprowadzić do wybuchu z krwotokiem. Inni cierpieli na „zapalenie kaletki”, ale te stany zapalne dotyczą innych stypendiów, zlokalizowanych na poziomie stawów.

Zapalenie ścięgna, gwiazda ran

Po zlokalizowaniu dolegliwości przejdźmy do szczegółów dolegliwości, na które najczęściej cierpią gracze padel.

Ścięgna.- To zapalenie jest główną kontuzją u graczy rakietowych. TO padel nie jest wyjątkiem. Według Państwa wypowiedzi, 71 z naszych 158 zawodników już ucierpiało, czyli prawie 45%. Głównym lekarstwem na to jest odpoczynek. Nawet świat nr 1 Juan Lebron nie jest wyjątkiem i musiał zrezygnować z kilku turniejów w tym roku.

A wśród ścięgna, najczęściej w padel est zapalenie nadkłykcia zapalenie ścięgna zewnętrznego lub łokcia, reakcja zapalna ścięgna, które łączy mięśnie przedramienia z nadkłykciem. 26,6% naszego panelu wie to aż za dobrze...

Skręcenie i napięcie.- Trzecie miejsce na naszym podium zajmują skręcenia i nadwyrężenia, których doświadczyło już 21,5% z Was. Kostka to niestety klasyka padel, któremu poświęcił już nasz kolega Julien Bondia artykuł do przeczytania tutaj. Czasami jest preferowany przez tory bez widocznego piasku, chwalony przez graczy, ale nie bez wad. Skręcenie lub nadwyrężenie często wymaga czasu, aby się zagoić i może prowadzić do kruchości i ryzyka nawrotów.

Łzy i ból w dole pleców włożyć chusteczkę do kieszeni: 18,4% z Was ma już naderwane mięśnie, a 17,7% cierpi na bóle pleców, często chroniczne. A 3,2% naszych respondentów musi znosić przepuklinę dysku, najczęściej w odcinku lędźwiowym (dolna część pleców), ale czasami w odcinku szyjnym. Przepuklina jest również bardzo częstą patologią u osób dorosłych w wieku od 30 do 55 lat, stanowiących większość grupy wiekowej padel.

Ze wszystkiego trochę.- Wśród innych najczęstszych urazów do padel, dwa są związane z uderzeniami w ziemię, płotami lub rakietą: poparzenia skóry (17,1%) i rany, otwarte lub nie (16,5%). Śledź, na tej bolesnej liście, wydłużenia (11,4%), tj uszkodzenie menisku (7,6%), tj zerwania więzadeł (5,7%) lub Ścięgno Achillesa (3,8%). Potem przyjdź złamania (4,4%) i uraz jąder (3,2%), o czym już wspominaliśmy powyżej.

Do tego „perwersyjnego” inwentarza niektórzy z was dodali następujące radości, czasami o poetyckich nazwach: zaćma pourazowa, zespół rzepki, kręcz szyi, krwawe oko, złamany ząb, pęknięcie powięzi, wyszczepienie mięśnia, uszkodzenie pierścienia rotatorów itp.

Hospitalizacje i operacje czasami konieczne

Rzadkie hospitalizacje.- Na pytanie „Czy kiedykolwiek byłeś hospitalizowany z powodu jednego lub więcej urazów związanych z padel ?”, otrzymaliśmy na szczęście zdecydowaną większość odpowiedzi negatywnych. Ale niektórzy musieli czasami iść na krótko na pogotowie, a nawet zostać dzień, dwa dni lub trzy w szpitalu. Najpoważniejszy przypadek wymagał sześciotygodniowej hospitalizacji jednego z naszych respondentów: 44-letniego mężczyzny grającego od 10 do 20 godzin miesięcznie, który doznał już urazu ręki, pleców, kolana i głowy.

Niektóre operacje.- W niektórych przypadkach nie ma innego wyjścia, jak tylko iść na stół bilardowy i poddać się operacji. Dotyczy to mniejszości naszych respondentów z następujących przyczyn: przepuklina pachwinowa (dwóch graczy), więzadła kolanowe (trzech graczy), łąkotki (dwóch graczy), operacja nerwu wzrokowego po kuli w oku, szwy w głowie lub gdzie indziej (czterech zawodników), zerwanie ścięgna Achillesa (dwóch zawodników), złamanie kostki i zerwanie więzadła piszczelowo-strzałkowego, zużycie chrząstki stawu kolanowego.

Wzięte razem, te operacje nadal dotyczyły 10% naszego panelu. Odsetek prawdopodobnie wyższy niż średnia z prostego powodu: ci, którzy doświadczyli urazów, reagują bardziej niż ci, którzy nie czują się zaniepokojeni!

W następnej części tej ankiety przejdziemy do szczegółów Twoich zeznań, przywołując te powtarzające się kontuzje, które najbardziej Ci przeszkadzają i Twoje różne sposoby walki z nimi lub radzenia sobie z nimi.

Do tego czasu wróć do naszych poprzednich ankiet klikając TUTAJ.

Aby pogłębić kwestię urazów, zalecamy lekturę artykuły dr Pierre-Oliviera Ferranda do Padel Magazine.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.