Widzieliśmy to z naszym ostatnim ankieta na temat „idealnego klubu” : niektórzy zawodnicy marzą o klubie 100% padel podczas gdy innym podoba się pomysł współżycia z tenisem, a nawet z innymi sportami. To trochę jak w życiu: są tacy, którzy wolą mieszkać samotnie lub w małym gronie i tacy, którzy lubią wspólne mieszkania i wspólne przestrzenie życiowe.

Sprawa belgijska: otwarta wojna

Rozbieżne wybory w organizacji federacji, które zarządzają padel. Z jednej strony są takie, jak we Francji, Włoszech czy Wielkiej Brytanii, gdzie padel jest zintegrowany ze starszą federacją tenisową; az drugiej kraje takie jak Hiszpania, Portugalia, Szwecja czy Szwajcaria, gdzie federacja padel jest niezależna i jest z tego dumna.

A potem jest szczególny przypadek francuskojęzycznej Belgii, gdzie liderzy tenisa i niektórzy z nich padel sont w otwartej wojnie. Ci pierwsi uzyskali uznanie rządu, ci drudzy zarządzają swoimi klubami i organizują z nimi treningi i zawody rzekomy sukces.

Dodaj do tego poziom międzynarodowy, gdzie Międzynarodowa Federacja padel (FIP) jest niezależna i zamierza nią pozostać, mimo niedawnego kryzysu próba przejęcia przez Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF).

Twoja kolej, żeby mówić

Jak zwykle, dzisiaj oddajemy Wam głos w ankiecie, w której możecie odpowiedzieć na kilka pytań. the padel czy twoim zdaniem jest rozpuszczalny w tenisie – i vice versa? Czy interwencja bogatej i zorganizowanej federacji, takiej jak tenis, jest korzystna czy szkodliwa? Wspólne życie w halach wielofunkcyjnych między piłką nożną, fitnessem, squashem, badmintonem i padel czy jest to dla ciebie problematyczne?

Aby wyrazić swoją opinię, To się dzieje tutaj

Nie wahaj się uzasadniać swoich odpowiedzi.

widok z lotu ptaka Complexe-martinique-Ligue-de-tennis-2022-
Kompleks, w którym mieszają się sporty

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.