Jeśli padel i tenis kilka podobieństw co trudno zignorować, jedną z ich największych różnic jest (lub była…) liczba piłek na boisku. Zwykle na korcie tenisowym amatorzy grają czterema piłkami. Głównym powodem jest to, że marki sprzedają tuby po 4… po prostu.

Au padel, jest trochę inaczej, bo zdecydowała się na to zdecydowana większość marek sprzedam dużo 3 piłek. Na pewno niewielka różnica, ale jednak zauważalna. Jeśli niektórzy gracze, jak byli tenisiści, utrzymają nawyk gry czterema piłkami (otwierając dwie tuby lub recykling piłki ze starego opakowania), większość z nich padelists grać trzema piłkami...

Potencjalnie niższy koszt

Posiadanie tylko 3 kulek w tubie nieuchronnie wystarczy obniżyć koszt zakupu. Kulki padel są na ogół tańsze niż piłki tenisowe, ale mają tę samą wadę, dość ograniczoną żywotnośćchoć dzisiaj, nowe akcesoria pozwalają wydłużyć czas użytkowania, np środki zwiększające ciśnienie.

Pudełko Pascala

Poważny problem

Dodatkowo, 10 na 20 jest oczywiście mniejszy od kortu tenisowego, która oprócz znacznie większej powierzchni gry, charakteryzuje się także znacznym zwrotem pola. Dlatego w tenisie dość łatwo jest przechowywać piłki w rogu płotu, aby uniknąć nadepnięcia na nie.

Au padel, Jest zdecydowanie odradza się przechowywanie piłek z tyłu boiska. Mając do pokonania wiele podwójnych okienek, jest bardzo prawdopodobne, że nadepniesz na piłkę i doznasz poważnych obrażeń. Rozwiązaniem pozostaje trzymaj piłki przy siatce lub trzymaj je wszystkie w kieszeniach. Oczywiście, mając tylko 3 piłki, jest to bardziej praktyczne.

Już niedługo 4 piłki na torze?

Jednakże, coraz więcej marek, np Nox, zdecydował się wprowadzić na rynek tuby zawierające 4 kulkijak to ma miejsce w tenisie. Nawet omówione powyżej stabilizatory ciśnienia można zaprojektować tak, aby pomieścić 4 kulki.

Czy ostatecznie będziemy grać jak tenis i skończymy z czterema piłkami na korcie? A Ty wolisz grać 3 czy 4 piłkami w trakcie meczu?

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.

Tagi